3 липня — 130 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Армія РФ продовжує хаотичні ракетні та артилерійські обстріли українських міст та сіл, намагається штурмувати Лисичанськ, але місто залишається під контролем України. ЗСУ протистоять атакам російських збройних угруповань, зокрема, українські бійці відбили штурм на Харківському, Слов’янському та Бахмутському напрямках.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

Вторгнення Росії в Україну, день 130. Текстовий онлайн Навколо Лисичанська Луганської області склалася тяжка ситуація, однак місто не оточене і залишається під контролем України. Раніше росіяни почали ширити чутки про те, що Лисичанськ начебто окуповано. Україна представить 4 липня на конференції у місті Лугано (Швейцарія) план післявоєнного відновлення. Територія 10 областей постраждала від бойових дій після 24 лютого. За цей час вдалося звільнити 1027 міст і селищ, ще 2610 поки перебувають під російською окупацією. Рятувальники завершили розбір завалів ТРЦ "Амстор" у Кременчуці, який було зруйновано внаслідок влучення російської ракети. Усього з початку робіт виявлено 29 фрагментів тіл, понад 20 людей загинуло. За медичною допомогою звернулися 66 осіб, з них 26 було госпіталізовано. Кременчуцька міська рада до 100 тис. гривень збільшила матеріальну допомогу родинам, чиї близькі загинули через обстріл. Розвідка Міністерства оборони Великої Британії повідомила, що ТРЦ "Амстор" в Кременчуці 27 червня, швидше за все, вразила ракета Х-32. Це модернізована версія радянської ракети Х-22. Такі ракети не оптимізовані для точного ураження наземних цілей, особливо в міських умовах. На Харківщині 754 людини відгукнулися на оголошення начальника штабу спецпідрозділу Kraken Костянтина Немічева про набір екіпажів для реактивних систем залпового вогню HIMARS та MLRS.

Звернення опублікувала громадська діячка Ірина Гончарова.

Харківські письменники пропонують змінити наступні топоніми:

вулицю Сергія Єсеніна перейменувати на честь українського поета, перекладача, сходознавця, який останніх 30 років життя мешкав у одному з будинків на вулиці, Василя Мисика; вулицю Лермонтівську — на честь українського поета і прозаїка, харків'янина Майка Йогансена; вулицю Ахсарова — на честь доктора філологічних наук, професора, письменника, всесвітньо відомого дослідника життя і творчості Григорія Сковороди Леоніда Ушкалова; вулицю Тобольську — на честь відомого українського поета, громадського і політичного діяча, який народився і тривалий час жив у Харкові, Павла Грабовського; вулицю Пушкінську — на честь філософа і письменника Григорія Сковороди; проспект Московський — на проспект Європейський, проспект Волі або Української Звитяги чи Ізюмський шлях; одну з вулиць, прилеглих до майдану Фейєрбаха і проспекту Московського, — на честь українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста, громадсько-культурного діяча Бориса Грінченка.

Джерело