У США авіакомпанії в суботу, в перший день так званих довгих вихідних, пов'язаних зі святкуванням Дня Незалежності 4 липня, скасували сотні авіарейсів по всій країні. Про це повідомляє Голос Америки.

До полудня суботи в США було скасовано близько 600 внутрішніх і міжнародних рейсів, ще понад 2500 рейсів затримувалися. У п'ятницю ситуація була не кращою: 587 рейсів були скасовані в США з 3060 авіарейсів, скасованих перевізниками по всьому світу.

На ранніх стадіях пандемії Covid-19авіаційна галузь зазнавала збитків у зв'язку з масовими відмовами людей від перельотів. Хоча федеральні дотації допомогли авіакомпаніям уникнути звільнення співробітників, десятки тисяч працівників покинули галузь після того, як перевізники почали стимулювати співробітників до дострокового виходу на пенсію.

У США скасували сотні авіарейсів

За оцінками аналітиків консалтингової компанії Third Bridge, зараз в американській авіації працює приблизно на 15% менше співробітників у порівнянні з періодом до початку пандемії, при цьому їм доводиться обслуговувати пасажиропотік, що становить 90% від рівня 2019 року.

Масове скасування авіарейсів привернуло увагу Міністра транспорту Піта Буттіджича.

У суботу Буттіч опублікував серію твітів, які, по суті, є порадами споживачам про те, що робити в разі скасування рейсу, наприклад, чи приймати від перевізників милі як компенсації або вимагати відшкодування готівкою.

У четвер пілоти авіакомпанії Delta влаштували пікети в декількох аеропортах, вимагаючи нових контрактів і скаржачись на перевтому.

Дефіцит пілотів є найгострішою проблемою в масштабах всієї авіаційної галузі. На думку Макнеллі, короткострокового розв'язання цієї проблеми немає і не передбачається, і особливо гострою вона стає в період святкових піків.

Авіакомпанії повідомляють, що працюють над усуненням цієї проблеми, наймаючи пілотів та інший персонал, а також скорочуючи кількість пасажирських місць на 15%.

Джерело