У поліції перевірили інформацію про можливий заклик Росії прийти у Рівне, який нібито розсилали від 16-річної жительки Сарненського району Рівненщини. 13 серпня у Нацполіції повідомили — акаунт дівчини несправжній, однак, зловмисники використали її реальні дані.

12 серпня в одному із пабліків у Telegram виявили сторінку дівчини, яка висловлювалася на підтримку дій Росії. Скріни з цим дописам ширили користувачі різних соціальних мереж. Зокрема. Надсилали й Суспільному.

Згодом поліцейські встановили, що на сторінці вказані анкетні дані нібито 16-річної жительки Сарненського району.

Нацполіція: акаунт дівчини, яка нібито кликала Росію в Рівне — фейковий

“Дівчина пояснила, що у месенджері Telegram приєдналася до проросійського каналу, де почала публічно критикувати дії російської армії. Після цього один із підписників каналу заблокував її профіль. Крім того, використовуючи дані неповнолітньої, створив нові сторінки у різних месенджерах та почав нібито від її імені висловлюватися на підтримку російської агресії”, — розповіла речниця Нацполіції Рівненщини Марія Юстицька.

Читайте також: Як ворог може вербувати українців. Пояснюють в СБУ Рівненщини

Вона додала, що кіберполіцейські спільно із співробітниками УСБУ з дозволу та у присутності батьків дівчини за допомогою технічних засобів перевірили вказану інформацію, зокрема, мобільний телефон та ноутбук.

“Інформація про підтримку 16-річною жителькою Сарненського району російської агресії не підтвердилася, усі фейкові сторінки поліцейські заблокували”, — додала Марія Юстицька.

Читайте також

У Рівному чоловік здійснив наругу над державним прапором. Що відомо про інцидент

Як правильно жертвувати на ЗСУ в інтернеті й не натрапити на шахраїв. Поради кіберполісмена з Рівного

Джерело