У Кіровоградській області з 15 серпня починає діяти заборона на вилов раків. Про це Суспільному розповіла речниця Кіровоградського рибоохоронного патруля Яна Вічірко.

Мета заборони – охорона та збереження популяції раків у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

За вилов під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 гривні.

На Кіровоградщині з 15 серпня починає діяти заборона на вилов раків

Заборона триватиме до 30 вересня. Після її закінчення одній людині за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впровадили платне рибальство.

Мінімальний розмір рака, який можна ловити рибалкам:

у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – десять сантиметрів; у річці Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, озері Сасик та Азовському регіоні – дев'ять сантиметрів.

Забороняється вилов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

Що відомо

У водоймах Кіровоградської області попередня заборона на вилов раків тривала з 1 грудня 2021 року по 30 червня 2022 року.

Читайте також На Кіровоградщині поліцейські затримали чоловіків, які наловили риби на понад мільйон гривень. У Приютівській громаді на Кіровоградщині у водосховище випустили 200 тисяч мальків. На Кіровоградщині двоє чоловіків наловили риби й раків на понад 2,5 мільйони гривень. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело