Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Львівський оборонний кластер передав 80 тисяч бронежилетів для ЗСУ. Їх передали безкоштовно. Підприємці виконують роботи по собівартості, а матеріали, виробництво, логістику, плату працівникам покривають за гроші донорів.

Максим Плєхов, голова Правління Львівського оборонного кластера, є засновником Харківського підприємства, що з 2014 року на волонтерських засадах виготовляло бронежилети для учасників Революції Гідності, військовослужбовців та волонтерів, які вирушали на схід.

З початком повномасштабного вторгнення харківська команда Максима Плєхова переїхала до Львова та розпочала великий волонтерський проєкт у співпраці з місцевою бізнес-спільнотою та підприємствами — так виник "Львівський оборонний кластер". На підприємстві виготовляють бронежилети відповідно до державного стандарту. Вони мають 4 клас захисту.

Львівський оборонний кластер передав 80 тисяч бронежилетів для ЗСУ

"У нас була технічна експертиза, досвід, ліцензія на виробництво. Ми знали як зробити бронежилет, як зробити його правильно, які матеріали використовувати, також мали залишки матеріалів на фабриках", — розповідає голова правління Львівського оборонного кластеру Максим Плєхов.

До Львівського оборонного кластера зараз входить 10 підприємств, які налагодили процеси з виробництва бронежилетів. Підприємці виконують роботи по собівартості, а матеріали, виробництво, логістику, плату працівникам покривають за гроші донорів. Усі бронежилети передають безкоштовно. За день їх виготовлять до двох тисяч.

"До нас долучились місцеві бізнес-спільноти, які теж стояли перед таким завданням, як забезпечення бронежилетами. Ми дали їм експертизу, дали розуміння, після цього за два дні понад 20-30 людей долучилися до роботи кластера", — каже Максим Плєхов.

Міністерство оборони визначило Львівський оборонний кластер основним координатором волонтерського руху з виробництва бронежилетів на час війни.

"Громадська організація, яку ми створили є унікальною, бо більшість громадських організацій займаються покупкою. Вони шукають, де можна купити кінцевий продукт, а ми ГО зробили на основі виробництва, тобто консультацій різних підприємств, як виготовляти бронежилет", — розповідає заступник голови правління Львівського оборонного кластеру Іван Лиховид.

Перед тим як виготовляти бронежилети, метал передають на тестування у випробувальну лабораторію, там його перевіряють на безпеку та якість.

"Це внутрішній приймальний контроль, з кожної партії вирізається декілька пластин і перевіряється у нашій внутрішній лабораторії на кулестійкість, щоб зрозуміти чи немає проблем з металом. Потім вони гнуться, робиться контроль якості металу, бо з пластичним металом можуть виникнути проблеми", — пояснює голова управління Львівського оборонного кластера Максим Плєхов.

У майбутньому організація планує виготовити партії бронежилетів для дітей, яких евакуйовуватимуть з зони бойових дій та медиків. А також обшиватимуть бронею цивільні авто, які згодом відправлять на Схід.

Авторка: Анастасія Ярмоловська

Читайте також: "Може "пролетіти" яму та горб". На Львівщині виготовляють багі для військових

Джерело