Підвищений попит на генератори та ліхтарі на акумуляторах, удвічі дорожчі павербанки й свічки. Так розпочалася “чорна” п'ятниця в Запоріжжі 25 листопада.

Кореспонденти Суспільного Запоріжжя з'ясовували, чи є актуальною "чорна пятниця" для людей у прифронтовому місті.

Павербанки, ліхтарі, свічки та генератори – це найпопулярніші товари, які зараз купують містяни, розповіла продавчиня одного з магазинів Альона. Ажіотаж посилився 23 листопада, після масованих ракетних ударів по всій Україні.

"Продажі павербанків і ліхтариків збільшились ще до “чорної” п'ятниці. Тому що це дуже актуальні зараз позиції. Насправді попри цінники на павербанки, на дану групу товарів, люди їх усе одно купують".

За інформацією продавців ціни на павербанки стартують від 800 гривень за гаджет на 10 міліампер. На 20 міліампер – 2199 грн. На 30 – ціна 2800 гривень. Приблизно купують від п'яти до семи павербанків на день.

"Акумуляторні ліхтарі розкупили також всі. Сьогодні продали останній. Вони працюють автономно. Продали всі останні генератори. Було продано три штуки. Вони були лише бензинові. Дизельних наразі немає. Поставки не припиняються. Вони постійно йдуть в Україну у зв'язку із ситуацією", – розповідає продавець-консультант Олег.

“Чорна” п'ятниця не означає, що всі товари будуть продаватися зі знижкою. На перелік акційних позицій також впливає й об'єктивна ситуація в країні, зазначає маркетологиня Тетяна Дроботя:

"Ми, на жаль, знаходимось з вами в такій ситуації, коли ми нічого не прогнозуємо, бо щодня якісь ракети летять, тому купівельна поведінка, звісно, змінилася. Наприклад, бачу, як подорожчали свічки: свічка, яку купувала раніше за 60 гривень, тепер вона коштує 100 грн. І навіть, якщо компанія мені зробить знижку в 10 відсотків, вона все одно піднялась в ціні. Компанія ніколи не буде продавати собі в мінус".

Найвищий попит зараз на товари для виживання: павербанки, різного роду застосування для екстремальних умов, продукція тривалого зберігання, каже доктор наук з державного управління Дамір Бікулов.

"Зараз ціни й так піднялись, і навіть ті позиції, які раніше коштували тисячу гривень, зараз дві. Тобто там майже вдвічі, тому що всі, хто продає, вони намагаються заробити. Це природньо", – каже експерт.

Попри війну, експерти все ж таки радять зробити недорогу покупку в день “чорної” п'ятниці:

"Я раджу людям робити те, що вони хочуть, що дійсно підніме їм настрій, що дійсно якось підтримає нашу торгівлю у такі скрутні часи, тому що, коли ми купляємо продукцію українську, ми таким чином підтримуємо і нашу економіку, і наші збройні сили, і взагалі тих, хто працює", – радить Дамір Бікулов.

Читайте також

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело