"Ярмарок безпеки" провели 25 листопада на площі Театральній в Ужгороді. Зробили це в межах програми акції "16 днів проти насильства", яка триватиме до 10 грудня. Про це Суспільному розповів директор Ужгородського міського центру соціальних служб департаменту соціальної політики міськради Іван Фленько.

На "Ярмарку безпеки" представники соціальних служб розповідали про свою роботу з людьми, котрі піддалися домашньому насильству. Стенд з магнітиками розмістили на площі Театральній. Зробили це для "Ярмарку безпеки" — це один із заходів акції "16 днів проти насильства".

Іван Фленько директор Ужгородського міського центру соціальних служб розповів Суспільному: "Інформуємо громадськість про різні можливості запобігання домашнього насильства. Тут кожен учасник може взяти собі магнітик з QR-кодом і за цим кодом дізнатися всю необхідну інформацію про те, як захистити себе, а також, що порадити друзям, що робити у випадках домашнього насильства. Коли всі магнітики будуть розібрані, то ми побачимо слоган "Чуйність перемагає насильство".

В Ужгороді розпочалася акція

За словами Івана Фленька, на "Ярмарку безпеки" представники правоохоронних органів, соціальних служб та громадських організацій розповідали ужгородцям та гостям міста про види насильства, як врятуватися від нього та як вони можуть допомогти.

"Працівники денного центру соціально-психологічної роботи з особами, які постраждали від домашнього насильства, вже опрацювали понад 120 випадків домашнього насильства. Це за період — від початку року до листопада. Працівники центру надають психологічну, правову, інформаційну підтримку, а також у співпраці з нашими партнерами здійснюється підтримка та перенаправлення до інших суб'єктів. Це може бути: підтримка центру вторинної правової допомоги, підготовка позовних заяв, надання тимчасового прихистку", — пояснив директор.

До "Ярмарку безпеки" долучилися представники громадської організації "Неємія". За словами директорки Тетяни Мачабелі, вони надають притулок та психологічну допомогу тим, хто зазнав насильства, також допомагають із працевлаштуванням.

"Наразі співпрацюємо із Фондом Народонаселення ООН та УВКБ — це Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Завдяки міжнародній співпраці ми розбудовуємо системи запобігання та протидії домашнього насильства, розвиваємо різноманітні спеціалізовані служби в Ужгороді та загалом в Закарпатській області для того, щоб ті, хто потерпів, мали прихисток і отримували комплексну підтримку. Також ми розбудовуємо систему запобігання домашнього насильства на регіональному, національному та місцевому рівнях", — розповіла директорка.

Люди, котрі зазнали домашнього насильства, за допомогою можуть звернутися до Національної поліції та друзів, чи знайомих. Представниця управління дотримання прав людини Нацполіції Закарпаття Тетяна Щерба каже: за 10 місяців цього року до поліцейських надійшло близько 10 тисяч повідомлень про домашнє насильство.

"Складено 3900 протоколів за домашнє насильство. Якщо брати в розрізі всієї України, то за 10 місяців — це 202 тисячі з чимось повідомлень про домашнє насильство, складено близько 60 тисяч протоколів. Чому протоколів менше, ніж повідомлень? Тому, що не завжди підтверджується домашнє насильство, бо можуть просто посваритися чоловік і жінка, можуть в стані алкогольного сп'яніння не порозумітися, бувають просто неправдиві повідомлення про домашнє насилля на лінію "102", — розповіла представниця.

Під час "Ярмарку безпеки" представники правоохоронних органів, соціальних служб та громадських організацій зав'язали оранжеві стрічки, аби таким чином підтримати загиблих під час повномасштабного вторгнення.

Олександра Мельничук директорка Закарпатського центру соціально-психологічної допомоги каже: "Ці стрічки ми зав'язуємо на знак підтримки постраждалих і загинувших під час збройного конфлікту Росії. Помаранчевий колір символізує світле й вільне від насильства майбутнє. У нас також відбувається перфоменс із виставкою жіночого вживаного взуття на знак підтримки жінок, котрі загинули внаслідок домашнього насильства".

Тривав "Ярмарок безпеки" дві години.

Читайте також: Аварійні відключення можуть завершитись за 1-2 дні — Укренерго Через війну в Україні поранено 849 дітей — Офіс генпрокурора Фінляндія допоможе Україні отримати обладнання для енергетики — прем’єрка країни Україна та Світовий банк підписали угоду про грант на 4,5 млрд доларів — Мінфін РФ за добу втратила у війні з Україною понад 400 військових — Генштаб

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело