10 грудня на території Експоцентру запрацює "Зимова Країна на ВДНХ". Через російську військову агресію від новорічної сцени та масових заходів відмовилися. Проте встановлять новорічну ялику, Резиденцію Санти, Оранжерею та деякі змові локації.

Про це повідомляється на сайті Національного комплексу "Експоцентр України".

Зазначається, що жодних коштів із держбюджету на облаштування "Зимової Країни" залучати не будуть, усі активності на території реалізують власним коштом підприємства. Для прикраси локацій використають декорації попередніх років.

Різдво не спинити: якою буде

"Цьогорічну "Зимову Країну на ВДНГ" ми вирішили провести під гаслом "Різдво не спинити". Адже попри надскладну ситуацію в країні не відмовляємося від важливої місії — дарувати українцям позитив і добрі, яскраві емоції. Ворог може тимчасово відібрати в нас світло, тепло, воду, проте ніхто й ніколи не забере в нас право на нормальне життя та віру в добро. Ну і, звісно, кожен гість матиме можливість допомогти ЗСУ, завдяки яким усе це можливо", — сказав гендиректор "Експоцентру" Євген Мушкін.

На випадок віялових чи аварійних відключень електроенергії основні локації комплексу переведено на альтернативні види енергозабезпечення за допомогою генераторів та опалення — деревиною й паливними теплогенераторами.

Ковзанка теж матиме окремий потужний генератор. Кількість святкового освітлення також залежатиме від ситуації в енергетиці.

На час повітряної тривоги всі локації "Зимової Країни на ВДНГ" будуть припиняти роботу, а адміністратори — проситимуть відвідувачів комплексу пройти в найближчі укриття. Після відбою гості зможуть повернутися до перерваних тривогою розваг, показавши вхідний квиток на локацію. Укриття облаштують поблизу — у трьох центральних павільйонах ВДНГ: № 1, 5, 13. Усі — з резервним освітленням, аптечками, питною водою та місцями для сидіння. "Зимова країна на ВДНГ" працюватиме з 10 грудня по 26 лютого, щоденно з 10:00 до 21:00. Вхід — вільний. Частина коштів, отриманих локаціями, буде спрямована на потреби ЗСУ, зазначили в "Експоцентрі".

Що відомо 8 листопада на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію проти встановлення новорічної ялинки. Автор ініціативи вважає недоречним витрачати кошти на придбання ялинки, монтаж, її обслуговування та демонтаж. Виділені гроші пропонує спрямувати на допомогу ЗСУ чи переселенцям, а святкування перенести на потім. Менше ніж за добу кияни зібрали необхідні 6 тисяч підписів для розгяду петиції проти ялинки у Київраді. 10 листопада на сайті Київської міської ради з'явилась ще одна петиція про ялинку. У тексті авторка пропонує, щоб цього року до новорічних свят у Києві таки встановили головне святкове дерево країни, але не за бюджетні кошти, а за гроші меценатів. Комісія Київради з питань культури розглянула петицію стосовно доцільності цьогорічної різдвяної ялинки. Рішення про встановлення ялинки у столиці ухвалять після консультацій із силами оборони. Якщо її дозволять встановити, то всі витрати візьмуть на себе спонсори. На початку листопада на розгляд столичної влади представили проєкт головної новорічної ялинки, яку цього року планують встановити у Києві. У розробників дизайну є варіант оздоблення в синьо-жовтих кольорах національного прапора. 6 листопада мер Києва Віталій Кличко в об’єднаному телемарафоні повідомляв, що у Києві на Різдво та Новий рік масових святкувань не буде. Проте столична влада попередньо планує встановлення новорічної ялинки, хоча все залежатиме від безпекової ситуації. Читайте також

Екстрені відключення: скільки споживачів залишаються без світла у Києві та області

Джерело