Учні Борсуківської громади вшанували пам'ять жертв трьох Голодоморів, які були в Україні у ХХ столітті. Учасники заходу провели реконструкцію спогадів жителів села про геноцид. Про це повідомила вчителька історії Борщівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Лілія Волянюк.

Учасники поспілкувалися з 94-річною жителькою села Нападівка Гонною Саган. Жінка родом з Миколаївської області, яка була охоплена голодом. Ганна розповіла про життя в роки Голодомору.

"Коли спілкувалась зі своїми рідними про трагічні сторінки Голодомору, які ми вивчали на уроках історії, вони розповідають, що жителі з нашого села пересилали кошти, продукти окремим жителям східної України, рідним, знайомим. Люди, які не перебували тоді під радянським володарюванням, надзвичайно болісно сприйняли цю страшну трагедію українського народу. Пізньої осені 1932 року у нашому селі Борщівка до однієї з хат прийшла жінка з сусідньої, охопленої голодом Хмельницької області і просила обміняти речі на їжу. Про це ми і розповіли в нашій реконструкції", – каже Лілія Волянюк.

На Тернопільщині учні вшанували жертв Голодомору та реконструювали події геноциду

Відтворювали події Голодомору учасники патріотичного клубу "Пошук" та історичного гуртка "Сокіл-Джура".

Нагадаємо, День пам`яті жертв Голодоморів – це щорічний національний пам’ятний день, який відзначають у четверту суботу листопада. Запровадив його президент України Леонід Кучма у 1998 році.

Українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років, його нині називають геноцидом українського народу – тоді загинуло майже 4 мільйони людей.

Читайте також Тернополяни вшанували жертв Голодомору Акція "Сопричастя": тернополяни вшановують жертв Голодомору В архіві Тернопільщини зберігаються 50 справ, пов’язаних із Голодомором 1932-1933 років

Джерело