Як повідомляє Reuters, Boeing пропонує Пентагону поставити Україні свою спільну розробку з компанією SAAB – Ground Lanched Small Diameter Bomb (наземну бомбу малого діаметра).

Зазначається, що GLSDB має GPS-наведення, здатне долати електронні перешкоди, може застосовуватися в будь-яких погодних умовах проти бронетехніки. Снаряд б'є на 150 км, що дозволить ЗСУ ще глибше бити по тилах російської армії.

У вивченому документі Reuters зазначається, що GLSDB можуть поставити вже навесні 2023 року. Офіційні коментарі щодо цих переговорів сторони поки що не дають.

У свою чергу, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко розповів про те, що таке GLSDB.

За його словами, це творіння Boeing і Saab Group, які вирішили після відмови американської армії від касетних боєприпасів типу М26 не утилізувати реактивні двигуни від них, а поставити їх на високоточні плануючі бомби малого діаметра GBU-39.

В результаті вийшов якийсь симбіоз бомби та реактивного снаряда. Експерт зазначає, що на відміну від усіх РСЗВ, що використовують балістичну траєкторію, GLSDB запускається на задану висоту, після чого переходить у режим планування встановленої траєкторії.

«Боєприпас GLSDB забезпечує 360-градусне охоплення для великих і малих кутів атаки, обльоту сектора для ураження цілей у важкодоступній місцевості або, що найцікавіше, повернення до мети за ракетою-носієм. Так, так, так, ця ракета може пролетіти над метою, випити келишок дванадцятирічного та повернутися назад, щоб роздовбати те, що розслабилося та видихнуло», - розповів Коваленко.

Дальність польоту GLSDB - 150 км, а поразка мети повернення назад - до 70 км. За словами експерта, GLSDB може вражати як сухопутні, так і надводні цілі.

"Уявляю, як російським окупантам воно сподобається, коли почне падати їм на голови. Як на суші, так і на морі", - зауважив експерт.

Раніше в ОП відповіли, чи вистоє Україна, коли удари по енергосистемі повторяться.

Також повідомлялося, що  відомий журналіст розповів про нову стратегію путіна.

Джерело