Путін готував напад на Японію влітку 2021 року- за кілька місяців до того, як армія РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, написав американський журнал Newsweek з посиланням на інформатора у ФСБ.

Не Україною єдиною: названо країну, куди Путін хотів запровадити війська для проведення “спецоперації” – ЗМІ

Стало відомо, що Росія влітку 2021 готувалася до нападу на Японію. Про це написало видання Newsweek із посиланням на заяву на анонімного екс-співробітника ФСБ.

Так, ЗМІ отримав у розпорядження електронного листа від 17 березня людину, яка не стала розкривати своє справжнє ім’я і представилася як “Вітер змін”, адресована російському правозахиснику та журналісту Володимиру Осечкіну. У ньому йдеться, що глава Кремля Володимир Путін перед вторгненням в Україну розглядав варіант локального військового конфлікту з Японією.

Довідка: Японія та РФ мають невирішений конфлітк через окуповані ще СРСР після Другої світової війни японські Північні території: острови Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомай.

Осєчкін- російський правозахисник, який керує антикорупційним сайтом Gulagu.net і зараз перебуває у вигнанні у Франції.

Ігор Сушко, виконавчий директор дослідницької групи вашингтонської некомерційної організації, перекладав листування з російської на англійську з моменту її початку 4 березня. Він повністю поділився всіма електронними листами із Newsweek.

Цікаво, що лист інформатора, опублікований Осєчкіним, був проаналізований Христом Грозєвим. Він заявив, що показав листа “двом фактичним (діючим або колишнім) контактам ФСБ”, які “не сумнівалися, що він був написаний колегою”.

У серпні 2021 року Росія “цілком серйозно готувалася до локального військового конфлікту з Японією”,- повідомив агент в електронному листі Осечкіну в березні.

“Впевненість у тому, що країни увійдуть до стадії гострого протистояння і навіть війни, була високою. Чому для війни в результаті була обрана Україна [сценарій не сильно змінився]- це відповідь іншим”,- написав він.

Інформатор докладно розповів про пересування гелікоптерів радіоелектронної боротьби, націлених на Японію, тоді як російську пропагандистську машину також запустили з величезним поштовхом до того, щоб затаврувати японців “нацистами” та “фашистами”.

Джерело