Наразі немає підтвердження, що РФ виводить свої війська з Енергодара Запорізької області, де розташована Запорізька атомна електростанція. Про це голова обласної державної військової адміністрації Олександр Старух розповів в ефірі «Еспресо», його коментар опублікували в його Telegram-каналі.

«Немає такої інформації, і заяви ви ж бачите, з боку (прессекретаря президента РФ – «Главком») Пєскова цього та всіх інших, що вони не готові виводити свої підрозділи безпосередньо з Енергодара. Але ми все ж таки наполегливо очікуємо, що наші партнери – і МАГАТЕ та інші міжнародні організації – що вони виконають свої зобов'язання й убезпечать себе і світ від імовірних наслідків", – сказав він.

Старух підкреслив, що станція із серпня перебуває у стані холодної або гарячої зупинки, блоки не працюють.

Стало відомо, чи збираються рашисти виводити війська з Енергодара (відео)

«Поки там із важким озброєнням стоять російські війська, це серйозна загроза ядерній безпеці континенту», – додав він.

«Ми не бачимо виведення військ ворога з атомного об'єкта», – наголосив Старух у підписі до відео.

Як відомо, Запорізька АЕС з 4 березня 2022 року перебуває під контролем російських окупантів. Також захоплено місто-супутник АЕС – Енергодар. З початку війни ЗАЕС постійно обстрілюють, через що станція регулярно знеструмлюється. 

Крім того, вранці 25 листопада стало відомо, що армія країни-агресора РФ вдруге атакувала передмістя Запоріжжя.

Як відомо, 23 листопада через ракетну атаку було відключено від мережі три АЕС, ЗАЕС працювала в режимі повного блекауту.

Внаслідок ракетної атаки 23 листопада зазнали пошкоджень об'єкти енергетичної інфраструктури України. Запроваджені аварійні відключення електроенергії.

Джерело