Провідні ЗМІ вважають, що насправді число жертв вимірюється в тисячах.

Представник організаторів чемпіонату світу-2022 з футболу заявив, що під час підготовки об'єктів до проведення турніру в Катарі загинуло "близько 400-500" робітників-мігрантів. Про це він розповів у інтерв'ю відомому британському журналісту Пірсу Морґану.

За даними ЗМІ, під час підготовки інфрастуктури загинути могли близько 6 тисяч іноземних працівників. Видання The Guardian минулого року наводило статистику, що саме така кількість людей з п'яти країн - Пакистану, Індії, Непалу, Бангладешу та Шрі-Ланки - ймовірно померла через роботу над об'єктами.

Катарський чиновник заявив про

Порушення прав робітників-мігрантів стали однією з причин активної критики катарських господарів Мундіалю-2022, разом з дискримінацією ЛГБТ-спільноти та звинуваченнями в підкупі футбольних функціонерів для надання Катару права на проведення турніру.

У своєму інтерв'ю з Пірсом Морґаном Хассан Аль-Тхаваді, що обіймає посаду генерального секретаря Верховного комітету з питань донесення та спадщини повідомив, що жертв будівництва могли бути сотні. Слова функціонера помітно контрастують з попередніми заявами катарської влади, що раніше визнавали лише одиничні випадки загибелі працівників на будівництві.

Що сказав Аль-Тхаваді

На запитання ведучого щодо реального можливого числа жертв генсек Верховного комітету пояснив, що загинути могли до пів тисячі представників іноземного робочого персоналу.

"Приблизне число - близько 400 [загиблих]. Від 400 до 500. Я не маю точного показника. Але обговорюються такі цифри", - пояснив Аль-Тхаваді.

"Навіть одна смерть - це забагато. З кожним роком стандарти безпеки та охорони здоров'я на об'єктах покращуються. Принаймні на наших об'єктах, що готувалися до чемпіонату світу та за які ми відповідаємо. До тієї міри, що профсоюзи визнають: виконана робота [з покращення умов праці] на об'єктах ЧС-2022 - це прогрес".

Проте після публікації відповідної частини інтерв'ю слова Аль-Тхаваді в організації, яку він представляє.

Як відреагували на слова Аль-Тхаваді в Комітеті

Заяву безпосередньо прокоментували в катарському Верховному комітеті. Там зазначили, що слова функціонера про ймовірну загибель сотень людей були сприйняті поза контекстом, а реальне число смертей на об'єктах є суттєво меншим.

"Генеральний секретар розповів у програмі Пірса Морґана про три випадки смертей, що безпосередньо пов'язані з роботою [на об'єктах], та 37 випадків, що не мали відношення до робочого процесу, на проектах Верховного комітету з питань донесення та спадщини", - наводять текст заяви в агентстві Associated Press.

"Це задокументовано в щорічному звіті Верховного комітету та стосується восьми стадіонів, 17 неспортивних об'єктів та інших об'єктів, що підпадають під відповідальність Комітету".

"Окремі заяви [стосовно сотень загиблих] посилаються на національну статистику, що стосується періоду 2014-2020 років та всіх робочих об'єктів на загальнодержавному рівні в Катарі, що покривають усі сектори та національності". Що відомо Минулого тижня стало відомо, що інвестиціями в будівництво об'єктів ЧС-2022 могли займатися представники радикального ісламістського руху "Талібан". Читайте також: Представники "Талібану" інвестували у зведення об'єктів до ЧС-2022 з футболу: розслідування ЗМІ Катар отримав право на організацію турніру в 2010 році. До проведення матчів було залучено вісім стадіонів, лише два з яких були збудовані до призначення країни господарем чемпіонату світу. Усього на підготовку турніру, за даними ЗМІ, було витрачено близько 220 мільярдів доларів. ЧС-2022 з футболу стартував 20 листопада з матчу між Катаром та Еквадором (0:2). Наразі на турнірі тривають ігри третього туру групового раунду.

Джерело