Кабінет міністрів звільнив від ПДВ та ввізного мита запчастини та комплектуючі для виготовлення електрогенераторів, а також обладнання супутникового Інтернету Starlink.

Про це інформує Урядовий портал.

Під податкові пільги потрапили комплектуючі для виготовлення енергетичного обладнання, засоби очищення води та засоби супутникового зв'язку до мережі Інтернет (Starlink).

Кабмін звільнив від податків імпорт Starlink та запчастин для генераторів

"Спочатку Уряд звільнив від мита та ПДВ імпорт генераторів та енергетичного обладнання. Це рішення робить таку продукцію дешевшою приблизно на 25%. Щоб українські виробники, які збирають таку продукцію в Україні, не опинились у невигідному положенні, уряд додатково звільнив запчастини для зборки генераторів та енергетичного обладнання від ПДВ та мита. Таким чином, і продукція, що виготовляється на внутрішньому ринку, стане приблизно на четверть дешевшою", - пояснив заступник міністра економіки України Денис Кудін.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, уряд веде перемовини про можливість придбання нової великої партії з тисяч систем Starlink для "Пунктів незламності".

"Сьогодні ми затвердили необхідні документи, аби "старлінки" завозилися в Україну без мита і ПДВ. Це здешевить їхню вартість і дозволить забезпечити їх для якнайбільшої кількості людей та організацій", — розповів він.

Нагадаємо, що провайдер супутникового Інтернету Starlink американської компанії SpaceX підвищив вартість послуг для українців.

Раніше у Мінекономіки пояснили, чи буде в Україні дефіцит пального через використання генераторів.

Також повідомлялося, що на Київщині від отруєння чадним газом постраждало аж дві родини, зокрема 4-річна дитина. Ще один чоловік загинув.

Читайте також:

У Бучі під Києвом знайшли "антикварний" генератор (відео)

Франція передала Україні 100 потужних генераторів

У Вінниці в багатоповерхівці загорівся генератор: виникла пожежа

Джерело