Дипломат, ексголова МЗС України, надзвичайний і повноважний посол України Володимир Огризко впевнений, що забрати загрозу РФ з Чорного моря можна. Для цього потрібно добре озброїти Україну, яка самостійно усуне цю небезпеку.

Таку він дипломат висловив в етері "Еспресо".

"Щодо слів генерального секретаря НАТО Столтенберга, що Альянс буде збільшувати свою присутність та контроль, це лише прекрасні слова, тому що нема розв'язання нагальної проблеми, щоб прибрати загрозу з боку РФ у Чорному морі. А прибрати можна лише одним способом – озброїти Україну, яка сама усуне цю небезпеку", -  сказав надзвичайний і повноважний посол України. 

Усунути загрозу Росії з Чорного моря можна: дипломат назвав єдиний спосіб

На його думку, щойно партнери нададуть Україні ракети дальністю на 300 км - загроза з боку Чорноморської флотилії РФ зникне.

"Туреччина вже в цьому плані робила добру справу, яку може продовжувати робити, вона може заборонити входження російських воєнних кораблів в акваторію Чорного моря через протоки Босфор і Дарданелли. Відповідно, Росії нікуди буде діватися, а все, що у неї залишилося, вона швиденько пережене до Новоросійська. От і вся історія з загрозою в Чорному морі", - додав він.

Чи може Україна знищити Чорноморський флот РФ

На думку полковника запасу Петра Черника, Україна завдяки морським дронам та ракетам "Гарпун" отримала серйозну перевагу в Чорному морі і може створювати загрозу для кораблів Чорноморського флоту Росії. Він упевнений, що морські дрони можуть знищити ЧФ РФ. Черник додав, що Чорноморський флот РФ "вже давно не є паритетною силою в Чорному морі".

Найнебезпечніший апарат, який залишається в Чорному морі - це підводні човни класу "Варшав'янка". Станом на кінець листопада їх є щонайменше чотири, і вони можуть запускати ракети "Калібр" з підводного положення.

Читайте також:

Удари по окупантах на Запоріжжі та Луганщині: у Генштабі повідомили про пів тисячі поранених загарбників

Росія завдала удару по обласній лікарні Херсона – ОП

В Повітряних силах відповіли, чи зможуть відбити атаку одразу кількасот російських ракет

Джерело