У Степанецькій громаді на Канівщині, вдалося зберегти вартість харчування на рівні торішньої. 70 відсотків від вартості оплачують з бюджету, розповів Суспільному її голова Олександр Яременко.

Прийняли таке рішення, бо не хочуть, щоб харчування дітей впливало на бюджет батьків, пояснив очільник громади. При цьому пільгові категорії харчуються безоплатно. Таких дітей у громаді 112.

У громаді на Черкащині вартість шкільного харчування не змінюється протягом трьох років

Капусняк, гарбуз, салат з морквою та сезамом, печеня по-домашньому з куркою та какао — так розповіла про раціон учнів на один із днів кухарка Олена Панченко. Щоб готувати такі страви, навчалася на курсах.

"Як вийшли діти на навчання, то їжі не залишається, діти виїдають усе", — пояснила пані Олена.

До їдальні учні ходять з лоточками, щоб на випадок тривоги усі могли поїсти в укритті.

"Все смачно, корисно. Буває незвичайне поєднання смаків. Але мені подобається. Є й такі страви, які я вдома не куштувала, а тут спробувала, наприклад, сочевиця", — зазначила школярка Каріна Степанець.

З часом звикли до незвичних поєднань, додав Іван Хрипко:

"Нас харчують корисною їжею, нам дуже подобається. Незвичайні поєднання, але вони дійсно корисні і дуже смачні. Від початку було незвично, але з часом ми звикли і нам сподобалося".

Дороговартісні продукти замінили, враховуючи меню і норми. Але ні на калорійність, ні на якість страв це не вплинуло, розповіла медсестра закладу Олена Нацик:

"Ми замінили продукти, які швидко псуються, бо можуть бути повітряні тривоги, ми можемо не вийти на навчання, а дітям завжди треба давати свіже. Мандарини дуже дорогі, то ми їх замінили на сік. Трошки стараємося міняти продукти, бо батьки не в змозі заплатити".

45 гривень на тиждень за харчування – це незначна сума для сімейного бюджету, зазначила мама дев’ятикласниці Катерина Чибрас:

"Моя дитина моя задоволена. Вона перебірлива, овочі недолюблює, але в основному їй подобається харчування".

У ліцеї харчуються 250 учнів, 53 з них – безоплатно. Залежно від віку, батьки доплачують від 9 до 11 гривень за день, решту фінансує громада, пояснив директор Степанецького ліцею Станіслав Яременко.

"Ми на 90 відсотків стараємося не відходити від рекомендацій відповідних документів. У порівняні з тим, що було до того, як у нас утворилася громада – це небо і земля. Бо тоді батьки ще зносили продукти. Не вистачає – виділили певну суму з бюджету і батьки компенсують, щоб більш-менш воно було калорійно – приносили овочі домашні, фрукти", – розповів він.

Нині ж, додав директор, батьки тільки проплачують відповідну суму в бухгалтерію.

У Степанецькій громаді вартість однієї порції для дітей:

від 6 до 11 років – 30 гривень (батьки сплачують 9 гривень); 11-14 років – 35 гривень (батьки сплачують 10,50 гривень); 14-18 років – 37 гривень (батьки сплачують 11,10 гривень).

Для порівняння, у Черкасах з 1 січня вартість харчування для усіх школярів зросла і воно стало платним, окрім соціальних категорій. За інформацією директора департаменту черкаської міськради Богдана Бєлова, саме для цих категорій повністю компенсують вартість з міського бюджету у розмірі:

від 6 до 11 років – 64, 84 гривень; 11-14 років – 67, 84 гривень; 14-18 років – 69,79 гривні.

Харчують їх за меню Клопотенка. Для решти дітей воно інше і коштує 60 гривень за порцію.

У Черкасах діти військовослужбовців харчуватимуться у школах безоплатно

Загалом цьогоріч із бюджету спрямували 2 мільйони 36 тисяч гривень, розповів очільник Степанецької громади Олександр Яременко. Вартість, пояснив він, вдається утримувати шляхом комбінації компонентів.

"Наше меню відповідає нормам, які передбачені чинною постановою і погоджені з Держпродспоживслужбою. Воно по калорійності та по якості нічим не відрізняється, ніж ті продукти, які були по меню Клопотенка", — зазначив він.

За словами Олександра Яременка, до 30 червня вартість харчування у громаді не змінюватиметься.

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Хто з черкасців зможе звернутися по соцдопомогу через "Дію" пояснили у міськраді Щоб побудувати мультицентр у Бучі: черкасців запрошують на доброчинний мюзикл 25 тисяч замість бейбі-боксу: у Черкасах за народження дитини платитимуть гроші

Джерело