В українських школах можуть запровадити викладання двома мовами
Зараз багато українських школярів навчаються за кордоном та вивчають ту мову, що там викладається. В Україні знову заговорили про необхідність запровадити в українських школах викладання двома мовами. Гендиректор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Олег Єресько поділився в ефірі телеканалу “Дім”, що хочуть змінити.


Вони все ж таки досягли свого: у школах знову почнуть викладати двома мовами

Варто зазначити, що нововведення може торкнутися не всіх школярів, а лише частини. Так, пропонується у старшій школі застосувати білінгвальне викладання, тобто двома мовами.

Єресько зазначив, що ще наприкінці 2022 року міністр освіти та науки Сергій Шкарлет поділився програмою великої трансформації “Освіта 4.0: український світанок”.

Однією з пропозицій зазначається ввести викладання двома мовами – українською та англійською.

У старших класах пропонується вести профільний предмет шляхом білінгвального вивчення – українською та англійською мовами.

Очікується, що таким чином держава зможе забезпечити школярів належним рівнем опановування англійською мовою.

Також Єресько пояснив, чому саме англійська як друга для вивчення профільного предмета. За його словами, поки що всі найкращі навчальні матеріали англійською мовою, тому слід використовувати саме її.

Також він зазначив, що є школи, де саме поглиблено вивчають іноземні мови, але в Міносвіти хочуть, щоб згодом учні старших класів теж таким чином вивчаючи дві мови, покращували свої знання та вміння.

Коли ж таке нововведення може набути чинності, Єресько не повідомив. Можливо це відбудеться вже з наступного навчального року 2023-2024. Він вважає, що старшокласників така ініціатива мобілізує і піде лише на користь.

Джерело