Цього року у Києві планують виконати 145 енергоефективних проєктів у будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). Кошти виділять за міською програмою співфінансування "70/30".

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

63 заявки на виконання енергоефективних робіт відповідна конкурсна комісія прийняла цього року. Також планується завершити 82 проєкти, започатковані минулого року.

У Києві цьогоріч реалізують понад 145 енергоефективних проєктів у багатоповерхівках

За словами Петра Пантелєва, енергоефективність залишається пріоритетом для міста, адже виконання робіт дозволяє поліпшити технологічність системи теплопостачання і зменшити вартість комунальних послуг.

"На енергоефективні роботи в житловому фонді Києва буде спрямовано майже 200 млн грн", – зазначив Петро Пантелеєв.

Завдяки програмі у житлових будинках мешканці можуть виконати наступні роботи:

встановлення, капремонт та реконструкцію теплових пунктів; утеплення фасадів; теплоізоляцію дахів та підвальних перекриттів; заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у місцях загального користування; модернізацію внутрішньобудинкових інженерних мереж; встановлення будинкових лічильників теплової енергії та/або гарячої води; заміну ламп у місцях загального користування на енергоефективні та/або зі встановленням датчиків руху; реконструкцію систем електро-, тепло- чи гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії.

Що відомо про енергоефективні заходи в Києві

У столиці прийом заявок на енергоефективні проєкти "70/30" було продовжено на 2 місяці – до 1 березня 2023 року. Програма допомагає ОСББ та ЖБК виконати енергоефективні заходи і зменшити вартість комунальних послуг шляхом співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бюджет.

КМДА приймала заявки для участі у міській конкурсній програмі енергоефективних проєктів "70/30" з 28 листопада до 28 грудня.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об’єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат.

У Києві для керівників ОСББ і ЖКБ провели три семінари. Йшлося про умови видачі "теплих кредитів", термомодернізацію багатоповерхівок, ремонт систем опалення й інженерних мереж.

Читайте також

Опалювальний сезон у Києві завершать за умови стабільного потепління — Кличко

Джерело