Препарат, який ввели людям у Чорткові, був нестерильним і незареєстрованим в Україні. Про це Суспільному повідомила директорка департаменту Ольга Ярмоленко.

Нагадаємо, після ін’єкції в очі на Тернопільщині 22 пацієнти втратили зір.

За словами Ольги Ярмоленко, контрольно-експертна комісія, яка вивчає цей випадок, продовжує свою роботу. Вже відбулося перше засідання, де оглянули операційний журнал Чортківської лікарні. Наразі офтальмологічному відділу заборонили робити операції, каже Ольга Ярмоленко.

Препарат був нестерильний: нові подробиці у справі пацієнтів, які втратили зір після ін’єкції в очі

"Оперативні втручання в офтальмонологічному відділенні на сьогоднішній день призупинені, але відділення працює. Там надаються медичні послуги інші, окрім хірургічних втручань. Ці лікарі, які надавали медичну послугу, станом на сьогоднішній день не працюють, – двоє лікарів на лікарняному, а троє відсторонені".

Ін’єкції в очі 22 пацієнтам зробили 16 лютого. Після цього в людей різко погіршився зір. Усіх прооперували в обласній лікарні, розповів директор закладу Василь Бліхар. За його словами, в людей був гострий ендофтальміт – гнійне запалення внутрішніх оболонок ока. Під час операції в Тернополі запальну тканину з ока забрали, каже Василь Бліхар, а далі пацієнтів відправили на реабілітаційне лікування до Чорткова.

"Пацієнти отримують реабілітаційну допомогу. За останньою інформацією, яка була у нас в п’ятницю, один пацієнт в республіканському офтальмологічному центрі імені Філатова в Одесі", – каже Ольга Ярмоленко.

У трьох пацієнтів, з якими кореспонденти Суспільного спілкувалися 22 березня, зір повністю так і не відновився. 80-річний Михайло Мамчур нічого не бачить. Його син Олег розповів, що назву препарату, який вводили в очі, їм не казали, чеків у лікарні не отримували.

"На момент уколу в батька не було ніяких документів підтверджуючих цього препарату. Батько прийшов – він не знав ні назви, ні діючої речовини, нічого. Ніякого документа не отримав, це те, що надалі насторожило нас", – розповів Олег Мамчур.

"Вони нам навіть не хотіли записувати, що там і яке", – каже Михайло Мамчур.

Ольга Ярмоленко назву препарату не назвала, проте сказала, що він не зареєстрований в Україні.

"Було введено препарат, який не зареєстровано на території України. Є дослідження за 2 березня від фірми "Рош", за результатами якого, препарат був нестерильний, і тому ця серія препарату від 3 березня заборонена для використання в Україні навіть з іншими цілями". У відповіді на інформаційний запит, яку ми отримали від Держлікслужби йдеться, що у Чортківській лікарні використали незареєстрований препарат "Алтузан" від фірми Roche.

Офтальмологиня Інна Процюк, яка працює у польській клініці, а також викладає на кафедрі офтальмології у Варшавському медуніверситеті каже, "Алтузан" не сертифікований і в Європі.

"Наскільки я знаю, в Європі купити його не можна, я не стикнулася з використанням "Алтузану" в клінічній практиці". Розслідує цей випадок і поліція. Відкрили кримінальне провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медиками чи фармацевтами, розповів речник Нацполіції області Сергій Крета. За його словами, максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі до 2 років.

Триває експертиза, медпрепарат вилучили.

Що відомо Скаржилися на проблеми із зором: на Тернопільщині одразу госпіталізували понад 20 людей Пацієнтів, які скаржилися на погіршення зору після введення медпрепарату, прооперували на Тернопільщині Втратили зір після ін’єкції: що вкололи людям і як вони почуваються

Джерело