Президент Зеленський і глави Словаччини, Хорватії, Словенії та Молдови вшанували пам’ять загиблих у Бучі

Зображення: www.president.gov.ua

Про це мовиться на сайті Офісу президента України.

Разом із президентом України пам’ять загиблих ушанували президентка Республіки Молдова Мая Санду, прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер, прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, а також голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Церемонія відбулася біля церкви Святого апостола Андрія Первозванного та всіх святих у Бучі. Присутні встановили лампадки до пам’ятного хреста на місці поховань мирних жителів Бучі, убитих російськими окупантами.

Під час церемонії прозвучали імена 77 ідентифікованих осіб, яких  поховано у братській могилі біля храму, а також 11 військовослужбовців, полеглих у боях за Бучу.

Президент Зеленський і глави Словаччини, Хорватії, Словенії та Молдови вшанували пам’ять загиблих у Бучі

Зображення: www.president.gov.ua

Нагадаємо, що 1 квітня 2022 року Бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив про деокупацію Бучі.

“31 березня увійде в історію нашого населеного пункту та всієї територіальної громади як день визволення наших населених пунктів від російських окупантів. Це велика перемога наших ЗСУ на Київщині”, – сказав тоді Федорук.

Зазначимо, що українські правоохоронці встановили особи 91 російського військового, причетних до злочинів у Бучі.

Загалом під час окупації військові РФ скоїли в Бучанському районі понад 9 000 воєнних злочинів. Там загинуло понад 1 700 цивільних осіб, із них близько 700 – у самій Бучі. Наразі ідентифіковано 91 військового РФ, причетних до цих злочинів. Також триває робота щодо притягнення до відповідальності причетних.

Після деокупації міста виявлено масові поховання з понівеченими тілами чоловіків, жінок, дітей.

“Тортури, вбивства, сексуальне насильство. Це і є справжнє обличчя “русского міра” та режиму РФ, який засновано на повній зневазі принципів прав людини та гуманітарного права”, – сказав генеральний прокурор України Андрій Костін.

Довідково.  Битва за контроль над містом Буча між російськими та українськими збройними силами та іншими збройними формуваннями під час російського вторгнення в Україну розпочалася 25 лютого 2022 року. У межах наступу на Київ російські війська намагалися контролювати Бучу, Ірпінь та Гостомель, щоб оточити та обложити  Київ із заходу. Колони росіян рухалися з території Білорусі через Чорнобиль – Іванків – Димер.

  • Сьогодні, 31 березня, роковини з дня звільнення українськими захисниками Бучі від російських загарбників. Президент України Володимир Зеленський згадав про скоєні РФ злочини за 33 дні окупації міста.
  • Гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський повідомив про випуск нової поштової марки до роковин звільнення Бучі, Ірпеня та Гостомеля від російських загарбників.
  • Правоохоронці провели обшуки у мародерів, які грабували ломбарди у Бучі під час активних бойових дій.

Джерело