На відбудову музею Сковороди на Харківщині в ЮНЕСКО пообіцяли виділити кошти. Це дозволить відбудувати його до кінця року, про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр ткаченко під час презентації збірки творів Григорія Сковороди до 300-річчя від дня народження філософа в медіацентрі "Україна – Укрінформ".

Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня 2022 року.

За словами міністра, у ЮНЕСКО пообіцяли виділити кошти на відновлення музею: "Проєкт консервації музею з подальшою його відбудовою є. І нам важливо це зробити цього року. Я думаю, це буде важливий символічний крок, що, попри війну, буде відновлено той музей, який таргетовано постраждав від російської агресії".

Виділення коштів від ЮНЕСКО дозволить відбудувати музей Сковороди до кінця 2023 року: Олександр Ткаченко

Зруйнований росіянами музей Сковороди він назвав "незакритим гештальтом".

У вересні 2022 року Олександр Ткаченко під час візиту в Харківську область заявив, що ЮНЕСКО оголосила бір коштів на реставрацію музею. Також тоді він казав, що ведуться перемовини з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією щодо допомоги з відновленням будівлі.

За попередніми оцінками МКІП на відновлення музею Сковороди на Харківщині потрібно близько 112 млн гривень.

Суспільне презентувало документальний фільм " У пошуках Сковороди"

Співак Святослав Вакарчук передав проєкту "Збережіть українську культуру" 350 тис. гривень, які направлять на відновлення музею.

Також з 22 вересня можна купити поштовий блок, який присвячений 300-літтю з дня народження Григорія Сковороди. 7,5 млн гривень від продажу блоку "Укрпошта" спрямує на відновлення музею у Сковородинівці.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело