Близько 20 тисяч гривень зібрали на благодійній виставці у Мукачеві. Про це Суспільному розповіла адміністраторка мукачівського шелтеру для переселенців Рада Каландій. За її словами, експонати виставки — це 20 картин жінок та дітей, котрі переїхали до Мукачева через вторгнення Росії в Україну. Роботи виготовили під час арт-терапії, на якій малювали полотна за технологією "Петриківський розпис". Гроші, зароблені з продажу картин, передадуть на потреби Збройних Сил України.

Дар'я Череповська — вимушена переселенка з Харківської області. Жінка зараз живе в Мукачеві. На виставку дала свої дві картини." Я не малювала ніколи, не знала цього ремесла. До нас прийшов художник і пояснив нам. Потім я сама собі уявила й малювала. Дуже сподобалося. Це заняття розслабляє. Це таке відчуття, ніби ти розкриваєш серце. Тобі стає дуже легко. Це дуже-дуже добре. Це картина розповідає, що нам було важко, а потім ми потрохи оговталися — розцвіли. Сенс такий: що нам важко, але ми розцвітаємо, ми йдемо далі", — розповіла жінка.

Одну картину на виставку дала переселенка Маліна Повольська з Донецької області. Розповідає про своє полотно. "Це у нас війна. Кров — це загиблі люди під час війни: військові ЗСУ, матері, діти. Але ми продовжуємо стояти. У нас тут є червоний хрестик — це наше терпіння, наше терпіння, бо в результаті у нас буде все добре. А це втомлені руки наших матерів, дітей і військових ЗСУ. Але ми йдемо далі, будемо продовжувати жити далі, тому тут вже все світле. Ось так", — каже Маліна.

У Мукачеві на благодійній виставці зібрали близько 20 тисяч гривень для ЗСУ

Картини для благодійної виставки підготували переселенці, котрі живуть у мукачівському шелтері. Для них підготували майстер-клас з «Петриківського розпису». Розповіла адміністраторка шелтера та голова громадської організації «Циганське національне товариство «Ромен» Рада Каландій. "За підтримки фонду "Чіріклі" ми відкрили в місті Мукачево прихисток для ВПО. На даний час ця виставка робіт дітей і жінок, котрі там живуть. Марина Бублик — це моя колега, з якою ми працюємо багато років в одному напрямку: це підтримка ромів, правозахист ромів у всій країні. Коли вона запропонувала зробити заняття з "Петриківського розпису", то ми дуже зраділи. Ми знаємо, що наші діти дуже талановиті, просто не всі мають до цього підхід, щоб відкрилися їхні таланти, щоб показали свої можливості", — ділиться Рада Каландій.

Благодійна виставка-ярмарок тривала дві години. За цей час зібрали близько 20-ти тисяч гривень. Ці гроші передадуть на потреби Збройних Сил України.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело