Через невчасно виявлений вірус герпесу у Львові померла 37-річна жінка з діагнозом герпетичний енцефаліт.

Про це інформує Zaxid.net.

Жінка перехворіла на коронавірус і почувалася відносно добре. Та невдовзі у неї почала боліти голова, виникло головокружіння, затруднена мова, підвищилася температура. Вона два місяці ходила по медичних закладах, проте ніхто з лікарів не міг їй поставити правильний діагноз. Нарешті збудник захворювання виявили інфекціоністи Львівської інфекційної лікарні. Ним виявився вірус герпесу, який спровокував енцефаліт (запалення мозку).

Два місяці не могли встановити діагноз: у Львові від енцефаліту померла 37-річна жінка

Що кажуть медики

Лікування почали занадто пізно. Місяць медики боролися за життя пацієнтки. Але дива не сталося. Жінка померла від запалення мозку.

"Раніше у пацієнтів з такими діагнозами була 100% смертність. Нині 80% пацієнтів одужує, але за умови вчасно розпочатого лікування", – розповіла завідувачка 4-го діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

За її словами, енцефаліти потребують лікування за спеціальною методикою.

"Згідно з протоколами, лікування енцефаліту потрібно розпочинати тоді, коли лише є підозра. Якщо аналізи на 3-5 день не підтвердять діагноз, тоді лікування відміняють. Головне, вчасно зупинити хворобу, бо клітини мозку дуже швидко гинуть. Пацієнти, яким вчасно надають відповідну медичну допомогу, одужують", – зазначає лікарка.

За словами інфекціоністів Львівської лікарні, від початку року у них збільшилася кількість пацієнтів з діагнозом енцефаліт (запалення мозку). За 5 місяців 2023 року на лікуванні було 10 пацієнтів, з яких двоє померли. Це пов’язують з пандемією Covid-19, після якої порушується функція імунної системи.

Медики радять: у разі головного болю, підвищеної температура тіла, блювання звернутися до інфекційної лікарні, щоб виключити менінгіт чи енцефаліт.

Раніше повідомлялося, що у Дрогобичі 7-річна дівчинка після запалення вуха впала в кому.

Читайте матеріали по темі: 

  • У Тернопільській області під час тренувань загинула школярка
  • Випила вина і впала в кому: у Рівненській області дівчина потрапила до реанімації після посиденьок у кафе
  • В Україні вперше відкрили центр діалізу у селі: пацієнтам процедура безоплатна

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело