Молдова стала великим постачальником бензину та трансформаторів до України. За даними Національного бюро статистики Молдови, весь реекспорт складає вже третину всіх поставок із Молдови за кордон.

У січні-липні цього року експорт із Молдови знизився на 10,8% – до $2,34 млрд. І майже третина його становив реекспорт – на суму $763,9 млн. Він зріс на 6%, йдеться у даних Національного бюро статистики Молдови.

Якщо показники експорту до ЄС знизилися, то країни СНД зросли. У бюро зазначили, що зростання експорту пов'язане з реекспортом в Україну.

Молдова збільшила реекспорт через війну в Україні

«Це зростання було зумовлене переважно збільшенням експорту товарів в Україну (на $66,9 млн. або на 20,3% більше, порівняно з січнем-липнем 2022 року)», – повідомляє Національне бюро статистики Молдови.

Відомство пояснює, що серед товарів реекспорту після переробки є такі, як комплекти свічок запалювання та інші комплекти, що використовуються у транспортних засобах, коаксіальні кабелі, електричні провідники та трансформатори. Водночас серед товарів, які не вимагали перетворень, були дизельне паливо та бензин.

Реекспорт (реекспортна операція) – це продаж та вивезення за кордон раніше ввезеного товару, який не піддавався в реекспортуючій країні ніякій обробці. Митною статистикою реекспортними вважаються також операції, при яких товари, що передаються, відправляються новому покупцю без завезення в реекспортуючу країну.

Згідно з молдавським законодавством іноземця можуть оголосити небажаним, якщо він здійснював, здійснює або має намір здійснювати діяльність, що становить загрозу національній безпеці або громадському порядку.

Джерело