"Росіяни в Україні повністю зруйнували понад 220 бібліотек та пошкодили близько 400. Орієнтовний обсяг втрат бібліотечного фонду – понад 187 млн примірників. Сфера переживає дійсно складні часи. Та, попри усі виклики, бібліотеки відіграють активну роль у задоволенні культурних та інформаційних потреб українського суспільства", — сказав тимчасовий очільник Мінкульту.
Нагадаємо, на початку липня 2023 року було відомо про 598 зруйнованих або пошкоджених бібліотек. А рік тому, у серпні 2022-го, згідно з опитуванням Українського інституту книги, були дані про 56 зруйнованих чи пошкоджених бібліотек.
Карандєєв каже, що для МКІП на сьогодні найголовніше — зберегти колективи книгозбірень, бібліотечні фонди та приміщення. Залишається і завдання "культурної деокупації". Для бібліотек це означає:

Мінкульт анонсував наступного, 2024 року нові програми підтримки книговидавничої справи та читання: нададуть гроші для придбання книг та держсубсидії розповсюджувачам видавничої продукції. Але не уточнено, про які програми йдеться та на яку суму.
Він проходитиме з 19 по 22 вересня 2023 року. Захід організовує Всеукраїнська громадська організація "Українська бібліотечна асоціація", а також:
Центр Митрополита Андрея Шептицького; бібліотека Українського католицького університету; Львівська обласна бібліотека для дітей; America House Lviv; науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська Політехніка».Цьогорічна тема форуму — "Бібліотека вільних людей". Організатори анонсують теми, пов'язані з діяльністю бібліотек під час війни:
Поговоримо про нашу незламність і бібліотечний внесок у перемогу, бібліотеку в системі національної безпеки, бібліотерапію і психологічну підтримку, волонтерство і трансформацію соціальної функції бібліотек, проєктний менеджмент та інфраструктурні гранти, післявоєнне відновлення і розбудову.Форум має багатьох партнерів, зокрема, Goethe-Institut в Україні та "Проєкт підтримки Дія" — Програма розвитку ООН в Україні.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]
Джерело