Про це в етері "Суспільне. Спротив" 17 листопада повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти комітету Верховної Ради Юлія Гришина.
Про який законопроєкт йдетьсяЗа її словами, норму про заочну освіту в пропонували скасувати вдруге й вона була серед пунктів законопроєкту, який пропонує Кабмін:
“Ви перші, кому я дам цей коментар. Щойно закінчилось засідання комітету, де ми розглядали законопроєкт уряду. Він передбачає таку систему нововведень, як надання права нашим студентам самим вибудовувати свою індивідуальну освітню траєкторію. Це практика всіх розвинених країн, коли вимірювання їх навчання здійснюється не роками навчання, а кредитами, які вони опановують. Студенти можуть в більш короткі строки опанувати програму й отримати диплом, а можуть розтягувати її в часі”.

За словами народної депутатки, в перехідних положеннях закону "була зашита норма про припинення набору на заочну та вечірню форми навчання з 2024 року".
"Багато дискусій в суспільстві це викликало. Це була друга спроба, перший законопроєкт був депутатський, а зараз зайшов від Кабміну. В нас на комітеті була велика кількість дискусій і вирішили, що відправляємо цей законопроєкт в зал, але норму про скасування заочної форми навчання ми виключаємо”, — сказала Юлія Гришина.
Водночас, за її словами, комітет розуміє, що в багатьох університетах процес заочного навчання потребує вдосконалення, це ж стосується і денної форми.
“Тому я запропонувала зібратись з міністерством, органами влади, студентами і напрацювати новий законопроєкт, який передбачатиме цілий комплекс заходів, щоб вдосконалити систему якості освіти на денній, заочній та дистанційній формах навчання. Але відміняти заочну форму навчання вважаю на сьогодні несвоєчасним, бо майже 300 тисяч наших громадян, зокрема, військових, навчаються на заочній формі. І ця форма надає можливість поєднувати професійну діяльність, сімейні обставини тощо", — зазначила народна депутатка.
Що пропонував урядЯк ідеться в поясненні до законопроєкту на сайті Кабміну, розробники пропонують "зробити процес навчання в закладах вищої освіти більш ефективним"
"З 2024 року заочну та вечірню форми замінять дистанційною. Це дасть змогу студентам навчатися віддалено, але без втрати якості освіти. Вони зможуть долучатися до навчання онлайн, не відвідуючи заклади фізично, при цьому якісно та ефективно здобувати освіту", — вказано в інформації.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook
Джерело