Про це пишуть Акценти

В інтернеті активно поширюють інформацію, що нібито мер Борисполя Володимир Борисенко написав заяву про складання своїх повноважень. Ще у вересні міський голова вступив до лав Збройних сил України, однак фактично залишався мером міста. Рішення піти з посади мера міста дуже раптове і резонансне, проте жодних пояснень з боку Борисенка не було.

Складається вкрай неоднозначна ситуація: заява про звільнення нібито є, але заяв і коментарів від мера Борисенка немає. Виникає тоді запитання до того, наскільки ця заява, опублікована чомусь саме екс-депутатом Бориспільської міськради Олегом Вересом, справжня. Невідомо, як цей документ опинився у Вереса, хто цей документ насправді написав і чому на ньому немає жодної відмітки про реєстрацію у міськраді. Складається враження, що чинного мера просто намагаються позбавити обов’язків, хтось стоїть за цим і намагається «злити» Борисенка.

Заява мера Борисполя про звільнення може виявитися фейком: як секретар міськради Владислав Байчас намагається захопити владу в місті

Після вступу Борисенка до лав ЗСУ владу в місті фактично «захопив» секретар міської ради Владислав Байчас, про що нещодавно вже писали в медіа. Попри те, що це суперечить чинному законодавству «Про місцеве самоврядування», Байчас наділив себе повноваженнями мера й незрозумілим чином зареєстрував себе в державному реєстрі, що викликало величезний резонанс у суспільстві.

Чому ж Байчас настільки зацікавлений в усуненні Борисенка від обов’язків мера? По-перше, згідно із законодавством, у разі припинення повноважень міського голови секретар міської ради повинен звернутися до Верховної Ради щодо проведення позачергових виборів міського голови. Це означає, що в Борисполі скоро можуть провести вибори, і звісно ж, місце мера офіційно планує посісти саме Байчас.

По-друге, Байчас відомий численними корупційними скандалами, а посада мера – це чудова можливість прикрити свою протиправну діяльність. Раніше в медіа вже повідомляли про корупційні скандали й незрозумілі тендерні закупівлі, які затверджував Байчас, зокрема встановлення в Борисполі флагштока за майже 5 мільйонів гривень, системи відеоспостереження за кілька мільйонів гривень і придбання під час війни автомобіля за майже 100 тисяч доларів. Усі ці скандали неодноразово опинялися у фокусі ЗМІ і громадськості, неодноразово містяни висловлювали своє обурення щодо дій Байчаса у соцмережах.

Якщо на посаді секретаря міськради йому вдавалося організовувати такі масштабні корупційні схеми, то важко уявити, як може постраждати міський бюджет, якщо Байчас стане мером Борисполя.

Неможливо оминути увагою й минулу політичну діяльність Владислава Байчаса в «Партії регіонів». Окрім того, що він протягом багатьох років від регіоналів головував у Бориспільській райраді, так ще й мав тісні контакти з Януковичем. Зокрема 22 січня 2014-го року, тобто за місяць до кривавого розстрілу на Майдані, Байчас отримав від Януковича нагороду «За заслуги» ІІІ ступеня.

Як бачимо, діяльність Байчаса вкрай сумнівна, тому його прагнення захопити контроль над містом викликає неабияке занепокоєння. Крім того, заяву Борисенка про відставку тепер мають затвердити депутати міської ради. Зважаючи на те, що цей документ про звільнення може виявитися фейковим, зважаючи на прагнення Байчаса будь-якими методами захопити владу в Борисполі й позбавити Борисенка влади, це засідання міськради стане дуже показовим. Імена всіх бориспільських чиновників, які стоять за за цими протиправними схемами, стануть відомі. Усі слуги народу, колишні опзжшники, члени «Європейської Солідарності», «Батьківщини», які засідають у міськраді, покажуть справжнє обличчя. Підтримка Байчаса і голос за звільнення Борисенка означатиме причетність цих депутатів до тих корупційних схем, які організовує нинішній секретар міськради в місті.

Не можна допустити, щоб стратегічно важливе під час війни місто опинилося під контролем людини, яка протягом тривалого часу підтримувала регіоналів і прислужувала Януковичу, яка ігнорує закони й займається дерибаном міського бюджету.

Джерело