Уже через два місяці з невеликим, в липні, у багатьох українців стануть вищими пенсії. При цьому, не всі, кому була раніше обіцяна надбавка до пенсії з липня, дочекаються її в середині літа. Деяким пенсіонерам доведеться чекати обіцяного до осені.

На українців чекає підвищення пенсій з 1 липня: хто не отримає обіцяної надбавки

У липні багатьох літніх українців очікують надбавки до пенсії. Зокрема, у другому літньому місяці буде офіційно підвищено прожитковий мінімум. А слідом за ним також виростуть мінімальна і максимальна пенсії, які до нього прив’язані.

Нагадаємо, в Україні мінімальна пенсія дорівнює одному прожитковому мінімуму, а максимальна – десяти. Таким чином, зараз, поки ПМ становить 1769 гривень, мінімальна пенсія також дорівнює 1769. а ось максимальна становить 17 690 гривень. У липні прожитковий мінімум для осіб похилого віку складе 1854 гривні. Відповідно, і мінімальні виплати пенсіонерам підростуть на 85 гривень. А ось максимальна пенсія зросте відразу на цілих 850 гривень.

Крім того, з 1 липня будуть збільшені надбавки за понаднормовий стаж, які також прив’язані до прожиткового мінімуму. Будуть також збільшені надбавки особам з інвалідністю, яку вони отримали внаслідок війни. Зростуть і надбавки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також пенсії за особливі заслуги.

Кому не чекати обіцяного підвищення
Раніше уряд обіцяв також у липні підвищити пенсії українцям віком від 75 до 80 років. Їм повинні були підняти мінімальні виплати на 400 гривень. Однак це підвищення перенесли на жовтень. Таким чином, 75-річним українцям доведеться почекати обіцяного підвищення ще три місяці.

Водночас українці, яким від 80 і більше років, отримуватимуть свої надбавки до пенсій, які були їм призначені раніше.

Нагадаємо, уряд обіцяє найближчим часом переглянути алгоритм обчислення прожиткового мінімуму. Завдяки цьому, ПМ повинен стати більше, що дозволить підняти мінімальну пенсію в 1,5-2 рази.

Джерело