Українці були близькими до камбеку у фіналі, але програли. Чоловіча збірна України з волейболу не змогла перемогти у фіналі Золотої Євроліги. У фіналі українська команда в чотирьох сетах програла Туреччині. До фінального матчу обидві збірні підійшли зі 100% показником перемог у турнірі: Україна виграла усі п'ять матчів, Туреччина - сім. Окрім того, турки - чинні переможці Золотої Євроліги, які захищали це звання. Боротьби у першому сеті матчу не вийшло. Українці пропустили 2:10 після того, як розпочали матч з рахунку 3:3. Навіть наблизитися до суперникі не вийшло: турки блокували Дмитра Вієцького та Олега Плотницького (головних атакувальних лідерів), подача в українців не працювала. Як наслідок, перший сет закінчився розгромом - 25:10 на користь Туреччини. У другій партії Україна змогла повести в рахунку, але Туреччина швидко вирівняла ситуацію і зробила невеликий ривок - вийшли вперед на 3-4 очки. Цей гандикап тримався упродовж сету, українці скоротили різницю до "-2" наприкінці сету, але потім пропустили три розіграші поспіль і разом з ними програли сет - 25:20 за Туреччиною. Відступати далі Україна не могла - наступний програний сет означав поразку в матчі. Ще під час другого сету тренер українців Угіс Крастіньш випустив на поле Василя Тупчія, дав відпочити Вієцькому та Плотницькому. Капітан Плотницький повернувся на майданчик на третій сет - і розпочав партію з 7-очкового ривка на своїй подачі, зробив рахунок 8:1. Сценарій цього сету нагадував перший, тільки тепер у відрив пішли українці. Під кінець партії Туреччина скоротила відставання, але не більше - 25:18 за Україною. Четвертий сет виявився найбільш рівним у матчі. Команди йшли розіграш у розіграш упродовж усієї партії. Наприкінці сету за рахунку 18:18 українці виграли два розіграші підряд, були близькими до третього поспіль виграного очка, але якимось чином турки зачепилися за розіграш - 20:19. Після цього лідери Туреччини вийшли на подачу, зробили кілька безпомилкових потужних подач і вибили Україну - 25:21 в четвертому сеті на користь Туреччини, і перемога в матчі 3:1. Україна змогла зібратися після провального старту, намагалася зробити камбек, але втратила забагато на початку матчу. Найрезультативнішим гравцем України став Василь Тупчій - вийшов на паркет у другій партії, набрав 13 очок! Але змушений був піти з майданчика у четвертому сеті через травму. Найкращим гравцем матчу став турок Адіс Лагумджія - 23 очки. Золота Євроліга з волейболу. Фінал Туреччина - Україна 3:1 (25:10, 25:20, 18:25, 25:21) Що це означає та що далі Збірна Туреччини захистила звання переможця Золотої Євроліги, Україна - фінішувала другою. У матчі за третє місце турніру Естонія в трьох сетах обіграла Бельгію та здобула "бронзу" Золотої Євроліги. Наступний турнір для збірної України - чемпіонат Європи, який відбудеться у вересні. Читайте також: Збірна України дізналася суперників по чоловічому Євро-2021 з волейболу. Результати жеребкування