За офіційними даними, на території заводу "РівнеАзот" стався викид нітрогенових газів. Вони становлять серйозну небезпеку для людей. 

Про це 20 липня в ТСН.19:30 розказав кандидат хімічних наук Гліб Репіч.

"Цей газ - це нітроген (IV) оксид. Він дуже токсичний. І якщо ви потрапили у таку хмару - це може спричинити набряк легень та навіть смерть. При цьому для цього потрібна дуже незначна концентрація. Навіть його одна сота відсотка протягом кількох годин може спричинити набряк легень. А тому якщо ви бачите цей газ чи відчуваєте його запах, який схожий на те, як пахне хлор, треба терміново покинути зону ураження. Якщо ви знаходитесь вдома біля цього підприємства і навіть, якщо газу нема, я вам рекомендую зачинити вікна", - пояснив науковець. 

Набряк легень і навіть смерть: хімік розказав, чим небезпечний газ, витік якого стався на заводі під Рівним

Хімік в ефірі ТСН.19:30 також показав, що цей газ добувається із мідних гранул з додаванням нітратної кислоти. 

"Він важчий за повітря. І в цьому його небезпека, оскільки він стелиться по землі. Але на щастя, він є летким і розсіюється вітром. Якщо у Рівному зараз йде дощ, то це дуже добре, бо він розчинний у воді", - сказав Гліб Репіч.

Нагадаємо, у Рівненській області вдень 20 липня сталася аварія на заводі "РівнеАзот". В результаті чого над територією підприємства піднялася яскраво помаранчева хмара. На хімзаводі, де сталась аварія, розповіли чи є небезпека для людей.  На хімзавод уже прибула місцева влада, також міський голова Рівного повідомив, що у лікарні розгорнули додаткових 25 ліжко-місць. 

Джерело