Британець Алек Філліпс та українка Ольга Фатюк поблизу Чернігова встановили два рекорди швидкості на мотоциклі з пасажиром - національний та світовий. Вони присвятили їх загиблому бійцю із Заліщиків Оресту Квачу. Про це Суспільному повідомила його матір - Алла Квач.

За її словами, вони проїхали зі швидкістю 301,2 км/год. Жінка каже, що з Алеком Філліпсом, який тепер постійно проживає у Україні, вона познайомилася у 2018 році на одній з акцій у Заліщиках, в якій брали участь байкери з Чорткова. У цій спільноті була й Ольга Фатюк.

"Ми потоваришували. Вони дізналися історію мого сина Ореста. Я показала їм наші мальовничі Заліщики. Особливо їм сподобався наш парк та сплав річкою Дністер. Тоді байкери захотіли зробити місту якийсь подарунок і замовили в місцевого виробника дві великі лавки, які ми встановили біля пам'ятного хреста".

Історія встановлення швидкісного рекорду на честь загиблого бійця з Тернопільщини

Новий виток дружніх стосунків розпочався після того, як байкери прийняли запрошення Алли Квач стати учасниками цьогорічного фестивалю пам'яті Ореста Квача "Вільний духом", який проводили в Заліщиках.

"Після нього Алек Філіпс та Ольга Фатюк розпочали свої тренувальні заїзди на місцевій трасі Дзвиняч–Синьків. Вони готувалися до встановлення рекордів. Тоді Алек попросив дати йому зразок емблеми батальйону "Айдар", у якому воював мій син. Я його надала. Вони розмістили цю символіку та напис "Пам'яті Ореста Квача" на мотоциклі, на якому встановлювали свої швидкісні рекорди", – каже Алла Квач.

У групі підтримки була й учасниця команди "Менеджмент Подій Мотоспорту" Інеса Абрамова. За її словами, Алек та Ольга до рекордного заїзду готувалися пів року на трасах Тернопільщини, Івано–Франківщини та Чернігівщини.

"Аби провести фіксацію такого швидкісного досягнення, "Менеджмент Подій Мотоспорту" провів довгу підготовку, аби зібрати потрібну документацію та зробити заїзд безпечним. Ми зібрали групу підтримки, представники якої пройшли інструктаж і стояли через кожні 400 метрів вздовж траси, стежачи за безпекою, аби ніхто сторонній не вийшов на асфальт. Також дивилися за тим, аби на перекритій дорозі завдовжки 5 кілометрів, не було камінців чи інших сторонніх предметів", – розповіла Інеса Абрамова.

За її словами, для того аби цей рекорд вдалося зафіксувати, "Менеджмент Подій Мотоспорту" придбав спеціальне обладнання, яке складається із датчиків, табло та сенсорів і дозволяє точно фіксувати рух.

"Дві пари сенсорів встановили на початку траси, а два вкінці, а посередині було табло. На нього надходила інформація із обладнання на мотоциклі у точці досягнення максимальної швидкості, яку фіксує два десятки космічних супутників".

"Спостерігати за заїздами на мотоциклах було дуже цікаво. Швидкість вражає. Мені надзвичайно приємно, що Алек, Оля та байкери запросили мене в групу підтримки на саме встановлення рекорду. І я щиро вдячна їм за таке пошанування мого сина", – каже Алла Квач.

Національний та світовий рекорд швидкості на мотоциклі з пасажиром зафіксував представник Національного реєстру рекордів.

Орест Квач народився в Заліщиках 23 липня 1991 року. Страйкболіст, футбольний фанат, боєць спортивного клубу "Характерник". Брав участь у Революції Гідності, зокрема подіях на Інститутській. На схід пішов у перші місяці російсько-української війни. Був добровольцем батальйону "Айдар". Загинув 27 липня 2014 році в боях за місто Лутугине, на Луганщині. Посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.

Що відомо Три рекорди швидкості на мотоциклах встановили поблизу Чернігова. РЕПОРТАЖ

Джерело