Останні новини на кордонах з Білоруссю

Блокпости на дорогах, рейди і

"Дірявий" кордон, блокпости і рейди  

Одну з потенційно небезпечних ділянок у Рівненській області відвідала  заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Соломія Бобровська. І, чесно кажучи, побачена картина не втішає.

Блокпости на дорогах, рейди і

Замість паркану тут майже скрізь – лише поля і кущі.

Блокпости на дорогах, рейди і

Та, як стало відомо, гроші на фінансування будівництва новоъ захисноъ стыни вже були виділені.

Як повідомили в Кабміні, на посилення охоронних заходів спрямують 175 млн грн.

Блокпости на дорогах, рейди і

А поки ж профільні структури посилюють охорону іншими можливими способами.

"В певних місцях, насправді, вже стоять наші спільні штаби прикордонників, Нацгвардії і ЗСУ – патрулювання кордону здійснюються. Вже фактично по всіх ділянках у Північному загоні здійснюються підготовчі інженерні роботи до встановлення обмежувального кордону. Але хотілося б почути від Уряду дедлайн облаштування", - наголошує секретар Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Соломія Бобровська.

Блокпости на дорогах, рейди і

Гарячою новиною стало сьогоднішнє повідомлення Держприкордонслужби про початок нової спецоперації.

"На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся". У межах контрольованих прикордонних районів виставлятимуть контрольні пости на автомобільних дорогах. Патрулюватимуться основні шляхи, що ведуть до кордону, перевірятимуться автобусні та залізничні станції", - зазначають в Державній прикордонній службі України.

Блокпости на дорогах, рейди і

Спецоперація координується Держприкордонслужбою, а до її рядів залучені сили Нацгвардії, Нацполіції, ЗСУ та інших структур.

Блокпости на дорогах, рейди і

Наступним кроком має стати правова підготовка до прийому мігрантів, у разі якщо вони все ж потраплять на територію України.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що невдовзі буде проведена нарада із залученням всіх профільних громадських організацій. Тут будуть напрацьовані рекомендації додержання прав мігрантів і чіткі дії для областей, де може загостритися питання незаконної міграції.  

Блокпости на дорогах, рейди і

"Турбо"-темпи сусідів і 17 млрд на паркан

Одним із вдалих прикладів є Литва – буквально за лічені дні на їхній лінії розмежування з Білоруссю на найнебезпечніших локаціях вони встигли облаштувати надійну металеву захисну стіну.

"Литва вже почала будівництво на певних ділянках кордону – наразі фактично заповнено вже майже 90 км. Загальна протяжність кордону з білорусами – до 700 км, облаштування такої стіни потребує 500 з них. Більше того, Сейм прийняв окремий закон під це будівництво, щоб прибрати всі перепони для швидкості зведення. На даний проект виділяється близько 150 млн євро", - зазначає Соломія Бобровська.

Блокпости на дорогах, рейди і

Тим часом, як відзначила нардеп, не гає часу і сусідня Білорусь.

"За останній рік білоруси дуже сильно укріпили свій кордон – за класикою, це до 150 метрів, цілий комплекс заходів. Я б дуже хотіла, щоб Україна звернула на це увагу і після 1-го етапу встановлення хоча б якоїсь стіни і облаштування запобіжних заходів ми б взяли також і в них приклад. Мігранти – це одна історія, а те, що захочеться завтра Кремлю чи Путіну, ніхто не знає. Тому ми маємо будувати наш кордон", - підкреслює заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.   

Блокпости на дорогах, рейди і

Україна теж визначилася з вибором майбутньої огорожі. Опис і вартість робіт озвучив міністр внутрішніх справ в ході нещодавнього звіту в Парламенті.

"Найбільш раціональним рішенням вздовж всього кордону є суцільний паркан з сітки та колючого дроту з 100%-вим покриттям кордону інтелектуальними системами цілодобового відеонагляду та сигналізації. Така робота в інженерному облаштуванні буде коштувати близько 17 млрд грн", - повідомив глава МВС України Денис Монастирський.

Блокпости на дорогах, рейди і

Джерело