Мінери активізувалися від минулого тижня

Третьокласниця Олександра готується до онлайн-уроку. Заняття змінилися на домашні після постійних погроз невідомого про замінування шкіл. Учениці така альтернатива подобається, важко лише без спілкування з друзями.

"Найкраще ходити до школи, бо там уроки тривають 40 хвилин, або 45, а дистанційно початківці мають урок 15 хвилин, звичайно що вчитель не встигає", – каже мама школярки Марина Жуленьова.

Псевдомінувальники тероризують українські школи: як змінили навчальний процес у Черкасах (Відео)

Черкаські школярі перейшли на дистанційне навчання після того, як кілька днів поспіль телефонний "мінувальник" погрожував підірвати всі міські школи. Тоді доводилося евакуювати дітей. Вчителі терміново переписували уроки під інтернет-платформу.

"У перший день коли було замінування – ми пропустили кілька уроків, потім у другий, третій. У нас по алгебрі була нова тема і наша група пропустила цю тему і було складно наздоганяти", – розповідає школяр Ілля Івлєв.

Частина вчителів працюють із класів, решта – з дому. Цю стратегію вже гарно відпрацювати під час коронавірусних карантинів. Учителі радять не боятися дистанційки, а працювати.

"Я вважаю, що це залежить від учнів також і від відношення до навчання, якщо відношення відповідальне, то я впевнена, що всі вчителі стараються якомога краще це організувати, різні методи застосувати", – пояснює вчителька математики Тетяна Атамась.

У черкаській школі номер 17 запевняють: старшокласники проблем не відчувають, важко меншим школярам. Тому організували у післяробочий час онлайн-годину з батьками, пояснюють, що не зрозуміли діти і як це виправити. Бо ж коли поновлять навчання в школах – невідомо.

"Ми не визначали термін тому, що ми повинні отримувати інформацію про те, що зроблено все для того, щоб не було замінувань, не було погроз щодо замінувань, коли це відбудеться – будемо приймати рішення, я не можу нести відповідальність за когось, моє завдання – убезпечення дітей нашої школи", – зауважує директор школи Дмитро Бунякін.

Скільки триватиме дистанційка, не знають і в департаменті освіти. І вже стикнулися з нерозумінням деяких батьків.

"Україна фактично знаходиться у стані війни вже який рік, то не реагувати на такі повідомлення, ми не маємо ні морального, ні будь–якого іншого права", – наголошує заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

Та доки школи на дистанційці, мінувальники не спиняються. Уже два дні поліція отримує повідомлення про замінування черкаського училища та його гуртожитків.

"Мінери" активізувалися від минулого тижня. Погрози отримують різні заклади по всій країні. На дистанційне навчання через постійні повідомлення про вибухівку крім учнів Черкас, пішли і школярі Миколаєва, Кривого Рогу та Бердянська.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси "5 канал".

Нагадаємо, у Харкові надійшли повідомлення про замінування більш як десяти медичних закладів міста. Тоді на місце прибули вибухотехніки, слідчі та кінологи.

Джерело