Місцеві, які живуть неподалік позицій, на стрілянину не зважають

На Луганщині поновилися бої. Триденний режим тиші в ніч проти п'ятниці обірвався обстрілом Золотого та Катеринівки. Окупанти застосували 82-міліметрові міномети та гранатомети. Журналістка "5 каналу" повернулася від наших захисників і каже: неспокійно на передовій було й сьогодні.

"Останні 3 дні противник вів себе тихо, але потім поновив стрільбу. Відкрив по нам вогонь", – сказав військовослужбовець ЗСУ Владислав.

Загострення біля Золотого: як реагують бійці ООС та місцеві жителі на дії окупантів – сюжет (Відео)

Ніч проти п’ятниці. Позиції поблизу Золотого на Луганщині. З ворожого боку кулеметні черги. Понад 20 хвилин окупанти поливали українські позиції вогнем.

"Буває постріляють, щоб виліз у бойничку і отримав кулю у лоб. Ось виманюють вони, тихо цикають", – додав військовослужбовець ЗСУ Олександр.

Вояки міцно тримаються, та коли у їхній бік починають летіти гранати, кажуть, без вогню у відповідь не обійтися. Олександр заряджає свій кулемет.

"Починають насипати. Таким макаром дізнаються скільки людей, як активно будуть працювати. Як кажуть розвідка боєм в них", – зауважує військовослужбовець Олександр.

Приборкали ворога ненадовго. Вже зранку окупанти беруться за старе. Гранатомети всіх систем. Як автоматичні, так і підствольні і протитанкові засоби.

"Б’ють вони практично кожен день. Проходи щоденно. Прострілка горизонту. Стрілкотньою з ПК та АК. Так, більш важче, раз в декілька днів. Прострілюють з РПГ, СПГ, з підствольних гранатометів ВОГами закидають часто", – зауважив військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

Місцеві, які живуть неподалік позицій, на стрілянину не зважають. Олександра Дем'янівна за час війни вже не раз встигла поміняти шибки у вікнах. Каже, до постійної стрілянини звикла. А от худоба досі боїться. Снаряди у бік села летять дедалі частіше, кажуть вояки. У четвер по околицях Золотого-4 поцілило понад 2 десятки 82-міліметрових мін. Усе відбулося вдень, коли Антоніна з чоловіком поверталися з магазина додому.

"Куди не біжи, якщо тебе дожене, так воно тебе дожене і так", – каже пенсіонерка Антоніна.

Та попри все, ситуацію на фронті армійці не називають загостренням. Про скупчення військ на кордоні чують із новин. Але тут, на супротивних позиціях кількість техніки вже багато років незмінна.

"Ми готові до всього. І по зубах получать не так, як в 2014. Українці народ терплячий, але якщо ти його зацепиш, тоді бійся, ховайся", – підсумував військовослужбовець ЗСУ Микола.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Джерело