Найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.

Про це повідомив генеральний директор RWE Supply & Trading Андре Страке.

"Ми підписали Угоду із головою Sempra Infrastructure щодо поставок СПГ зі США. Умови передбачають переговори та завершення 15-річного контракту на 2,25 млн тонн на рік", — розповів він.

Німеччина уклала угоду про закупівлю скрапленого газу у США

За словами Страке, угода покликана диверсифікувати поставки європейського газу.

"Ми дуже раді об’єднати зусилля з Sempra Infrastructure, однією з провідних компаній у сфері інфраструктури СПГ у США. Це партнерство сприятиме диверсифікації портфелю поставок газу RWE та Німеччини і, таким чином, підвищить безпеку постачання в Європі на довгостроковій основі", — наголосив посадовець.

Що відомо 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі. Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу. Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. А 21 травня Росія припинила постачання природного газу до Фінляндії на тлі відмови фінської сторони переходити на нову схему сплати. ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Однак на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС. Так, Литва 22 травня повністю припинила імпорт нафти, газу та електроенергії з Російської Федерації. Відтепер країна забезпечує всі відповідні потреби самостійно або завдяки імпорту з інших держав. За даними ЗМІ, Європейський Союз розглядає можливість побудови газопроводу з Іспанії до Італії, який дозволяв би постачати скраплений природний газ державам-членам і таким чином зменшив би залежність від російського блакитного палива. Читайте також

Глава "Нафтогазу" не виключив арбітражу з "Газпромом" через оплату за транзит газу

Росія заборонила транзит газу через польську ділянку газогону "Ямал-Європа"

В Україну можна імпортувати скраплений газ із Греції, Хорватії, Польщі та Литви — Оператор ГТС

Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело