Здолбунівський краєзнавчий музей на Рівненщині назвали на честь Олега Тищенка. Про це 22 червня у Facebook повідомив міський голова Здолбунова Владислав Сухляк. Депутати підтримали ініціативу присвоїти закладу ім'я його першого директора.

Назвати Здолбунівський краєзнавчий музей вирішили під час громадських обговорень 18 травня.

"Музей — перейменовано! Депутати одноголосно на черговій сесії підтримали присвоєння комунальному закладу "Здолбунівський краєзнавчий музей" Здолбунівської міської ради імені Олега Тищенка. Твоя справа житиме, Олеже!" — написав Владислав Сухляк.

Імені Олега Тищенка: музей на Рівненщині назвали на честь його першого директора

Під час громадських обговорень мер Здолбунова зазначав, що офіційною така назва стане не раніше як за два місяці.

Хто такий Олег Тищенко

Історик Олег Тищенко – засновник Здолбунівського краєзнавчого музею і його перший директор. Займався дослідженням історії УПА, ініціював будівництво повстанської криївки у Гурбах, де відбувся найбільший бій між вояками УПА і військами НКВС.

Олег Тищенко помер 6 квітня 2021 року від ускладнень, спричинених COVID-19.

Восени 2021-го у музеї облаштували куточок пам'яті Олега Тищенка. Це постійна експозиція з особистих речей, які нагадують про різні періоди його життя, книги та картини.

Читайте також Кіно в підземеллях: у Здолбунівському краєзнавчому музеї показують українську класику Смажені жаби і сіль з попелом: у Здолбунівському краєзнавчому музеї презентували страви вояків УПА

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело