Жителька міста Гайворон Кіровоградської області Ніла Рябцун відзначила 100-річний ювілей. Жінка виховала трьох дітей, має п’ятьох онуків та чотирьох правнуків. Донька ювілярки Ольга Рябцун розповіла Суспільному, що життя її мами було нелегким, вона пережила війну, голод, важко працювала. Нині хвилюється через російське вторгнення в Україну та за сина, який живе в тимчасово окупованому Мелітополі.

До 65 років працювала в аптеці

Ніла Рябцун народилася у 1922 році в селі Хащувате Гайворонського району. Закінчила фармацевтичний технікум в Умані. Працювала у Гайвороні фармацевтом.

"Тато був в цій аптеці завідувачем. Потім вийшов указ, що подружжю не можна працювати разом в одній установі, тож мамі довелось звільнитись. Вона влаштувалась продавцем у магазин. Після виходу на пенсію і до 65 років ще працювала в аптечному кіоску".

Жителька Гайворона на Кіровоградщині відзначила 100-річний ювілей

За словами доньки, коли Нілі Рябцун було 47 років, від інфаркту помер її чоловік. Попри труднощі, усі троє дітей здобули освіту. "Мої батьки були дуже добрі до нас, ніколи не били та не сварили. Виховували в любові та доброті. Мій тато завжди гарно ставився до мами, ніколи поганого слова їй не сказав. Ми завжди жили у злагоді".

Мама намагається бути корисною

До 99 років Ніла Рябцун читала газети, нині не може це робити через поганий зір. Тепер дивиться лише телевізор. За словами доньки, останні два роки мама взагалі не чує, тож з нею складно спілкуватися.

"Попри це вона старається бути корисною, боїться стати для нас тягарем. Нині з нами живе п'ятимісячна онука, і коли мені треба відлучитись у справах, мама приглядає за нею, може погратися, щось їй розповідати".

Нині ювілярка хвилюється через російське вторгнення в Україну та за сина, який живе в Мелітополі Запорізької області. Щороку він приїжджав до мами на день народження. "Виїхати звідти його сім'я не може, вони не наважились. Мають квартири, облаштоване життя, думали, що це ненадовго. У нас не було зв’язку з братом, тепер спілкуємось через соцмережі, інтернет у них дуже поганий".

Зі слів Ольги Рябцун, мама пригадувала, що німці під час війни не поводили себе так, як росіяни.

"Під час війни батьки жили у старій аптеці. Коли прийшли німці, моя сестра була ще маленькою. Вони увійшли в хату, батько запропонував їм лягти відпочивати на ліжку. Але вони відмовились і поступилися місцем мамі з сестрою. Самі ж постелились та лягли спати на підлозі".

100 років – це не межа

"Я говорю мамі, що 100 років – це не межа, – сказала Ольга Рябцун. – У Японії люди живуть до 115 і при цьому співають, танцюють і радіють життю. Тому, коли мама себе погано почуває, я даю їй пігулки. Кажу, ти маєш мені допомогти, ще встигнеш полежати. Тоді вона одягається приводить себе до ладу і забуває про свої болячки".

Читайте також "Не вірила, що доживу до цього дня". Жителька Олександрівки відзначила 100-літній ювілей ”Секрету довголіття немає, головне – здоров’я”. Жителька Кіровоградщини відзначила 100-річчя Ходить сама у магазин та в гості до сусідів. Жительці Кіровоградщини виповнилося 100 років Жителька Кропивницького відсвяткувала 102 день народження Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело