У війні України з російським агресором нині відбувається досить складний та важливий момент на фронті, а виграє в ній та сторона, яка зможе закріпитися упродовж тривалого часу. Разом із тим українцям не варто втрачати надію, навіть якщо бойові дії пригальмувалися – подібні випадки в історії вже були.

Військовий історик спрогнозував закінчення війни в Україні: виграє сторона, яка зможе закріпитися протягом тривалого часу


Про це заявив воєнний історик Йон Паршелл у дописі на своїй сторінці у Facebook, який із англійської на українську переклала Тетяна Саніна. На його думку, нині важливо зімкнути ряди, підтримувати одне одного і вперто сунути вперед, хоча паралельно країні таки потрібна допомога західних партнерів.

Зауважимо, що Паршелл є співавтором книги “Розбитий меч: нерозказана історія битви за Мідуей” (2005) та автором багатьох статей на тему війни у Тихому океані. Він – ад’юнкт-лектор у Воєнному коледжі ВМС США та частий спікер від імені Національного музею Другої світової війни (США) та інших подібних закладів.

Історик спеціалізується на Другій світовій війні, тому в своєму дотепному дописі намагався провести паралелі війни в Україні з тими подіями. Він заявив, що зараз росіяни отримують ляпаса на фронті “у відповідь на спроби контрнаступу на початку” й “виграють битву за Курськ у липні 1943-го”, однак наприкінці року навіть “не досягають кордону з Польщею” і все ще “б’ються з німцями в межах СРСР”.

“У Тихому океані американці просочуються на кілька сотень миль вище за Соломонові острови й декілька сотень миль західніше від узбережжя Нової Гвінеї. І на додачу ще парочка чуваків у Вашингтоні, котрі із занепокоєнням відзначають, що такими темпами до Токіо ми доберемося десь близько 1961 року”, – порівняв Паршелл нинішні дії армії РФ із тим, що відбувалося під час Другої світової.

Він зазначив, що у нинішній війні це називається топтанням на місці. За його словами, сьогодні росіяни продираються вперед, використовуючи масовану вогневу міць для того, щоби зрівняти все із землею. Втрати з обох сторін “стали більш рівними”. Українці, переконаний історик, мудро вирішили відступити від Сєвєродонецька і пробратися до нових захисних ліній, що є правильним рішенням задля того, щоб не знищити баланс у власній армії.

“Але загалом настрій не те, щоби дуже щасливий, і багато людей по цей бік поля заламують руки. Це дійсно вельми важливий момент у війні, однак це не означає, що все зав’язано на Сєвєродонецьку. Він не суттєвий для остаточного результату подій. Ключ до перемоги в цій війні – у політичному волевиявленні. Тому що виграє та сторона, яка зможе найбільш ефективно закріпитися протягом тривалого часу і матиме вирішальну перевагу у вогневій міці й маневрових силах наприкінці гри”, – пояснив Паршелл.

Він додав, що допоки коаліція НАТО продовжує виконувати зобов’язання, виплачувати необхідні гроші й постачати обладнання, цією стороною буде Україна, а не Росія. Однак потрібно “проскочити поміж крапельками повз цю відстійну серединну точку війни”, продовжувати свою боротьбу і дійти до того місця, де надходження високоякісного натівського обладнання почне переважувати шальки терезів.

Воєнний експерт каже, що це вимагатиме величезних коштів. Розмір ленд-лізу для України становить близько $53 мільярдів, але таку суму він називає нормальною ціною для того, щоби жити у світі, який послуговується правилами і законами.

Сучасні війни Паршелл називає фантастично руйнівними, під час яких речі “просто випаровуються”, тож не виключено, що передане Заходом озброєння окупанти можуть знищувати так само, як і наші бійці їхню техніку.

“Але поки це обладнання порається із завданням, росіяни в глибокому ла*ні, тому що: їхній моральний дух занепалий; їхня економіка набагато слабша; їхні заводи не виготовляють сучасної зброї через нестачу запчастин; велика кількість їхніх законсервованих танків і обладнання фактично не дієздатна; їм дуже важко знаходити заміну своїм сухопутним втратам”, – пояснив історик.

Наприкінці він озвучив своє “передбачення” щодо долі “Л/ДНР”. На його думку, коли Україна зрештою поверне собі ці території, бойовики будуть у такому жахливому стані, що навряд зможуть вести будь-яке протистояння, адже їхніх найкращих бійців було вбито у боях, як-от під Сєвєродонецьком.

Джерело