У Сосницькій лікарні відкрили нову лабораторію. Вже перенесли обладнання та реактиви. Встановили котел на дровах та купили 2 генератори. Кілька місяців ремонтували приміщення власними силами лікарні. Гроші на ремонт – це те, що змогли заробити платними послугами лабораторії: в лабораторії робили понад двісті п’ятдесят різновидів аналізів.

Лаборантка Наталія Антоненко каже, що у новій лабораторії ремонт робили власними силами.

"Ми ж тут працювали, ми тут робили, ми фарбували. Ми робили для себе і для людей. Кращі умови для працівників і для пацієнтів – першочергово".

У Сосницькій лікарні відкрили нову лабораторію

У старій лабораторії було холодно, люди замерзали, каже завідувачка лабораторії Марія Кравець.

На ремонт витратили приблизно 150 тисяч гривень. В основному це гроші, які заробила лікарня саме на платних аналізах, пояснює директор лікарні Олег Максименко. З понад 250 різновидів аналізів, які роблять в селищній лабораторії, приблизно 150 – не входять до пакетів Національної служби здоров’я. Ремонт вирішили не відкладати до кінця війни.

"На моє переконання, ми все одно здобудемо перемогу, але потрібно для цього не зупинятися на місці й працювати далі. Також я вважаю, що це є якоюсь мірою психологічним розвантаженням, щоб люди менш думали про цю війну, про її наслідки, а також віддавались роботі", – каже чоловік.

Громада допомогла купити новий котел на дровах у лікарню. Його тестують і перевіряють, як справляється з обігрівом приміщень. До цього мали договір з Облтеплокомуненерго.

"Закінчився договір оренди. І ми поспілкувалися з надавачем цієї послуги і дійшли згоди, що вони своє обладнання демонтують, ми встановлюємо своє обладнання", говорить голова Сосницької громади Андрій Портний.

Котел економний, каже голова громади. Встановили більш енергоефективне насосне обладнання. Раніше була потужність 12 кВт/год., а зараз максимальне споживання до 6 кВт/год: тобто електроспоживання котельні впаде вдвічі.

На котел з усім обладнанням витратили близько двох мільйонів з бюджету громади. Андрій Портний каже, за рік котел має окупитись. На періоди відключення електроенергії в котельні встановили генератор.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також:

"Не живемо, а раюємо": у Чернігові волонтери відбудували житло для сестер, які жили у курятнику

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело