Про це заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко, коментуючи ситуацію.

«На сьогоднішній день, угруповання російських окупаційних військ "Дніпро" має чисельний склад порівняний зі 100 БТГр. Їхній потенціал це: танків – 170, ББМ – 570, артилерія – 300, РСЗВ – 18. Дані підрозділи мають одну з найбільших недокомплектацій щодо низки позицій у зоні БД», - повідомив Коваленко.

За його словами, дане угруповання не демонструє підготовки до "жесту доброї волі", на формування та підготовку якого йде час, а підрозділи 34 ОМСБр та 3 МСБ 205 ОМСБр отримали техніку для доукомплектування.

Це не підготовка до втечі: експерт пояснив, що насправді відбувається на лівому березі Херсонщини

Експерт нагадує, що коли окупанти готувалися до втечі з Правобережки, цьому передували чіткі ознаки. Ситуація ж, яку Коваленко спостерігає на лівому березі, не свідчить про швидку втечу.

«Вони не готуються тікати. Принаймні поки що», - упевнений експерт.

Це не підготовка до втечі: експерт пояснив, що насправді відбувається на лівому березі Херсонщини

Справа в тому, каже Коваленко, росіяни на лівому березі знаходяться одночасно у відносній безпеці, а й як на вулкані.

«Цей парадокс обумовлений тим, що від контрнаступу ЗСУ окупанти захищені Дніпром, природною перепоною через яку контрнаступати загрожує і невигідно», - нагадує експерт, додаючи, що маючи таку природну лінію оборони та захист, окупанти на лівому березі як на долоні для нашої артилерії.

І саме з цієї причини, пояснює Коваленко, частину їхніх підрозділів було виведено за 20-кілометрову зону від Дніпра і навіть глибше.

«Але це ще не все, адже є хитка логістика. Уявімо, якусь активізацію ЗСУ у Запорізькій області. І якщо ця активізація призведе до деокупації, наприклад, Новоолексіївки та виходу ЗСУ до адміністративного кордону СОТ Криму, то лівобережне угрупування опиниться в цікавому становищі», - прогнозує розвиток подій експерт.

Фактично, пояснює експерт, для росіян на лівобережці одразу підвищуються ризики опинитися в оперативному оточенні, яке поступово звужуватиметься до тактичного оточення.

Це не підготовка до втечі: експерт пояснив, що насправді відбувається на лівому березі Херсонщини

"А це мінімум 25-30 БТГр в оточенні".

Коваленко додає, що російське командування не може собі дозволити такі втрати 400-ми (контужені або полонені – ред).

А тому, припускає експерт, виведення окупантів з лівого берега цілком можливе, але не зараз, а лише тоді, коли буде серйозна загроза перерізу М17 і Т2202.

«А це можливо лише тоді, коли буде вирішено питання зі звільненням Запорізької області. І за нинішніх умов ніяк не раніше», - запевнив Олександр Коваленко.

Нагадаємо, раніше Генштаб ЗСУ повідомив, що окупанти втекли з Нової Каховки, проте пізніше ця інформація була спростована. 

Також виникло пояснення такої тактики. 

Джерело