У військкоматів зараз купа неактуальних облікових даних українців, виникає потреба їх уточнювати.

Масове вручення повісток на вулицях: у військкоматі повідомили, чому так відбувається

Під час мобілізації в Україні вручити повістку за місцем проживання потенційним призовникам неможливо, тому що майже ніхто не відчиняє двері. На це скаржаться представники військкомату.

Начальник Львівського обласного ТЦК Олександр Тіщенко в інтерв’ю “УП” пояснив дії представників військкоматів.

Одружився, змінився стан здоров’я: юрист пояснив, навіщо перш за все вручають повістку
Олександр Тіщенко наголосив, що від початку мобілізації в Україні військовозобов’язаний сам повинен прийти до центру комплектування, без повісток. Саме таким чином і зробила значна кількість українців у перші дні війни Росії проти України.

“За кожної зміни в особистому житті військовозобов’язаного він має з’являтися до ТЦК: одружився, народилася дитина, змінився стан здоров’я, отримав нову освіту, нову роботу. Але мало хто так робив, тому у військкоматів зараз купа неактуальних облікових даних українців, виникає потреба їх уточнювати”, – додає адвокат Артем Крикун-Труш.

Чому повістки вручають на вулицях
Начальник Львівського обласного ТЦК звернув увагу ще на одну проблему.

За його словами, юристи кажуть про те, що в Україні часто вручають повістки не за правилами. Але, за його словами, треба звертати увагу на інший аспект: оголосили мобілізацію – приходьте самі без повістки.

Також Тіщенко поскаржився, що зазвичай вручити повістку за місцем проживання не вдається, тому що майже ніхто не відчиняє двері.

Тож нагадаємо, що вручити повістку представники військкомату можуть де завгодно. Законом перелік місць не регламентований.

На вручення повістки в Україні мають право посадові особи Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, відповідні органи місцевого самоврядування, роботодавці, керівники закладів освіти, уповноважені представники ЖКХ та ОСББ.

Джерело