У Житомирській міської дитячій лікарні імені Башека лікарі і медичний персонал виступають проти скорочення та зменшення заробітної плати. У липні 2023 року без роботи можуть залишитись понад 30 медпрацівників, розповіла Суспільному Житомир виконуючи обов’язки завідуючої поліклініки дитячій лікарні Тетяна Парфенюк.

З її слів, відповідний наказ "Про скорочення штатних одиниць" дев’ятого травня 2023 року підписав директор підприємства Володимир Галайба.

"Наприклад, із трьох – чотирьох працівників залишають одного, невже один працівник може якісно і фізично надати ці безкоштовні медичні послуги, гарантовані державою", – розповіла Тетяна Парфенюк.

Працівники Житомирської міської дитячої лікарні виступають проти скорочення персоналу та зменшення зарплати

У лікарні працюють понад 400 людей, у списку на можливе скорочення найбільше –працівників поліклініки. Завідуюча офтальмологічним відділенням Раїса Левченко каже, що більшість із них офтальмологи та працівники кабінету лікувальної фізкультури і масажу.

"На обслуговуванні нашої поліклініки зараз практично 50 тисяч дітей. На кожні 10 тисяч дитячого населення має бути одна посада лікаря, офтальмолога дитячого, і медичної сестри. Ну, нас виявляється дуже забагато – п’ять офтальмологів і п’ять медичних сестер, і три наших лікарі, і дві медичні сестри поставлені в чергу на скорочення", – каже Раїса Левченко.

Серед тих, хто виступає проти скорочення – медична сестра з лікувальної фізкультури та масажу Людмила Перегуда.

"У мене стаж 32 роки, і я інструктор ЛФК на весь Житомир, – розповідає Людмила Перегуда. – І скажіть мені, будь ласка, як можна інструктора ЛФК скоротити? Що, не треба розробок дітям, не треба реабілітації безкоштовної, Скорочують не тільки мене, а й масажистів, і працівників фізкабінету. п’ять чоловік у цьому відділенні".

Лікар УЗД Ольга Чернова розповіла Суспільному, що медпрацівники надсилали колективні звернення.

"Ми зверталися до МОЗ, до НСЗУ, і нам не дали відповіді. Звернення у нас було до державного бюро розслідувань", – каже Ольга Чернова.

За словами директора лікарні Володимира Галайби, ситуація пов’язана з оптимізацією видатків, і остаточне рішення про скорочення персоналу буде прийняте в липні 2023 року.

"У травні ми переглянули деякі служби, де є медичного персоналу достатньо, і був написаний наказ від 09.05.23 року. Цей наказ вступить в силу через два місяці. За ці два місяці комісія, кадри, юридичний відділ, ми будемо приймати рішення, хто із медичних працівників не довантажений, можливо, буде йти скорочення деяких працівників. На сьогоднішній день ні один медичний працівник з персоналу не скорочений і не оптимізований, всі працюють", – каже Володимир Галайба.

В управлінні охорони здоров’я Житомирської міської ради про можливі скорочення не знають, каже Наталія Сокол, виконуюча обов’язки начальника.

"Про те, що будуть скорочуватись лікарі, в мене жодної інформації немає. Наразі йде мова про те, що скорочуються вільні ставки, там, де люди працювали на півтори ставки, людина залишається і працює на ставку".

Про те, що працівникам лікарні скоротили заробітну плату, розповідає дитячий ортопед-травматолог Руслан Баснін.

"Зарплата була скорочена, що стосується мене, то вдвічі – при кількості пацієнтів ідентичних. І так практично у всіх", – сказав Руслан Баснін.

Лікар-психіатр Віра Кобилінська каже, що не розуміє, чому скорочують зарплату, бо послуги пацієнтам надаються.

"Гроші поступають, наші послуги оплачуються, але нам постійно кажуть, що ви не заробляєте. А чому ж ми не заробляємо? Всі талони розібрані, послуги надаються", – сказала Віра Кобилінська.

Директор лікарні Володимир Галайба розповів, що причина такої ситуації – зменшення фінансування закладу Національною службою здоров'я.

"Станом на сьогоднішній день Національна служба здоров’я зменшила фінансування на 12 мільйонів порівняно з іншим роком. У нас дев’ять пакетів, із них три пакети вони поставили на заробіток, а не на глобальний бюджет", – каже директор лікарні.

Христина Петрик, керівниця пресслужби НСЗУ, розповіла Суспільному, що служба оплачує дитячій лікарні необхідні кошти за надані медиками послуги. І проблема нестачі грошей полягає в зменшенні кількості пацієнтів.

"Саме дитяча лікарня імені Башека у Житомирі у 2023 році уклала договір з НСЗУ на дев’ять пакетів послуг на загальну суму 78,6 мільйонів гривень, це на 2023 рік. У 2022 році лікарня мала 10 пакетів послуг і сума оплат становила 92 мільйони гривень. Тобто у цьому році ми бачимо мінус 15 відсотків. Кількість пакетів не означає, що сума виплат буде більша чи менша, адже це залежить, скільки послуг нададуть в межах того чи іншого пакету. У лікарні спостерігається зменшення кількості наданих послуг за такими пакетами як хірургія, амбулаторна допомога і паліативна допомога, і власне кількість пацієнтів впливає на те, яку оплату отримає лікарня", – сказала в коментарі Христина Петрик.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело