Видавництво "Лабораторія" опублікує щоденник жительки села Ягідне на Чернігівщині Ольги Меняйло — "Ягідне. Щоденник з підвалу". Вона вела його, коли російські військові утримували мешканців у шкільному підвалі.

Про це повідомляє видавництво "Лабораторія".

Ольга Меняйло раніше ніколи не писала літературних творів, крім шкільних. Протягом 27 днів, коли російські військові насильно утримували 360 людей у підвалі, Ольга вела щоденник. Він є хронологічним та деталізованим свідченням російських воєнних злочинів.

Укладачкою щоденника стала українська журналістка та письменниця Олеся Яремчук.

Видавництво

У виданні Reporters опублікували уривок зі щоденника. Наразі не оголошували, коли саме книжка вийде друком.

Меняйло зазначала, що робила записи, щоб залишити їх для дітей, якщо всі загинуть.

"Колись ці свідчення відіграють свою роль у притягненні росіян до відповідальності за скоєні злочини проти людяності. Повну версію щоденника Ольги Меняйло, а також інші документальні матеріали незабаром опублікує видавництво «Лабораторія»", — йдеться у дописі видавництва.

Офіс генерального прокурора разом із фахівцями Міжнародного кримінального суду досліджували в травні 2022 року злочин в селі Ягідне.

Місцева громада села Ягідне планує зробити музей зі школи, що стала катівнею. наукові співробітники Чернігівського історичного музею ім. Тарновського проводять дослідження та опис артефактів російсько-української війни.

В матеріалі Zmina злочин у Ягідному називають прикладом дій, що є частиною геноциду, за який відповідальна Росія.

Геноцид — це злочин проти людства. Концепцію терміну геноцид придумав єврей зі Львова Рафаль Лемкін. Геноцид це втілення будь-якої з наступних дій, вчинених з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку:

Убивство членів групи; Заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи; Навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її; Заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи; Насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу.

Для злочину геноциду важливо довести, що діяння спрямовані на знищення групи цілком або частково.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело